عصر بازار

پیمان پولی چین و کره جنوبی تمدید شد

عصر اعتبار- کشورهای چین و کره جنوبی توافق کردند که پیمان پولی خود را تا اکتبر ۲۰۱۷ تمدید کنند.

پیمان پولی چین و کره جنوبی تمدید شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، کشورهای چین و کره جنوبی توافق کردند که پیمان پولی خود را تمدید کنند.

  یو ایل هو وزیر دارایی کره جنوبی و  ژئو شیائو چوآن رئیس بانک مرکزی چین در حاشیه دیدار سالیانه IDB در باهاماس در این مورد تصمیم گیری کردند.

  پیمان پولی بین چین و کره جنوبی در سال 2009 با مبلغ 32 تریلیون وون (28 میلیارد دلار) امضاء شده بود که این رقم در تمدید سال 2011 به عدد 64 تریلیون وون رسید.بر این اساس این پیمان تا اکتبر 2017 به قوت خود باقی خواهد ماند. هنوز رقم قرارداد جدید مشخص نشده است و در جلسات مذاکره رسمی تعیین می شود.

  پیمان پولی دوجانبه قراردادی است که به موجب آن کشورها ارزهای محلی خود را در اختیار کشور دیگر قرار می دهند تا بدین وسیله کمبود نقدینگی (دلاری/یورویی) را جبران کنند. چنانچه کشور اول در مراودات خود با کشور دوم، دچار کمبود نقدینگی شود، از پول ملی کشور مقصد استفاده می کند.

  متاسفانه علی رغم فشارهای زیاد ناشی از تحریم بانکی، بانک مرکزی ایران اراده ای برای استفاده از چنین روشهایی ندارد؛ روشهایی که توسط کشورهای دوست و همپیمان آمریکا و فاقد تحریم ابداع شده و توسعه یافته است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو