عصر بازار

رییس سازمان مدیریت بحران کشور:

۱۰۰ میلیارد ریال برای کمک به مردم سیل زده منطقه سیستان نیاز است

عصر اعتبار- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ستاد بحران به دولت پیشنهاد داده تا ۱۰۰میلیارد ریال به منظور کمک به مردم سیل زده منطقه سیستان در نظر گرفته شود.

۱۰۰ میلیارد ریال برای کمک به مردم سیل زده منطقه سیستان نیاز است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، اسماعیل نجار  اظهار داشت: آمادگی ستاد بحران، مسئولان و بخصوص استاندار سیستان و بلوچستان برای کنترل سیلاب در سیستان بسیار خوب بوده و همه فرمانداران هر شهرستان در این منطقه پای کار بودند.
  وی گفت: مسئولان مرتبط با سیلاب سیستان در هرجا که احتمال بروز خطر و آسیب به مردم بوده با تمام توان و نیز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کار پیشگیری و رفع خطر را انجام دادند.
  وی ادامه داد: همچنین در مناطقی که آب سبب سوراخ شدن نهرها شده بود با انجام کارهای لازم از وارد شدن خسارت به منازل مسکونی و کشتزارها جلوگیری شده است.
  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تنها در برخی مکانهای نزدیک به مسیرهای اصلی آب به برخی زمین های زراعی آسیب وارد شده است.
  نجار تصریح کرد: هیچ گونه حادثه جانی در این سیلاب با اقدام های به موقع در منطقه سیستان رخ نداده است.
  وی هدف از سفر به سیستان را بازدید از فعالیت های انجام شده و عرض خسته نباشید به دست اندرکاران، مردم و مسئولان استانی در موفقیت های حاصل شده در مهار سیلاب در منطقه عنوان کرد.
  وی بیان کرد: ورود آب به منطقه سیستان سبب خوشحالی مردم شده و این امر به وضوح در میان آنان نمایان است.
  اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روز گذشته به منظور بازدید از وضعیت سیلاب سیستان و بررسی آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده وارد این منطقه شد.
  سیلاب ناشی از بارندگی و ذوب شدن برف در افغانستان از روز 19 فروردین از طریق رودخانه هیرمند وارد سیستان شده است.
  ورود آب پس از 18 سال خشکسالی به منطقه سیستان گرچه مردم را شادمان کرد اما وارد شدن سیلاب به برخی زمین های کشاورزی و زود گذر بودن این سیلاب و خشکی مجدد گلایه هایی را نیز به دنبال دارد و مردم بیم آن دارند که جریان آب بزودی قطع و خشکسالی دامنگیر زمین های زیر کشت شود.
  منطقه سیستان متشکل از پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، نیمروز و هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا ر ا کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو