عصر بازارمدیران خودرو

بی‌پولی شبکۀ "الجزیره آمریکا" را تعطیل کرد

عصر اعتبار- شبکه الجزیره آمریکا به دنبال رقابت با شبکه های آمریکاییِ "سی.ان.ان"، "فاکس نیوز" و "ام.اس.ان.بی.سی" بود، اما در جذب تعداد کافی از بینندگان ناکام ماند.

بی‌پولی شبکۀ "الجزیره آمریکا" را تعطیل کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از عصر ایران، شبکۀ "الجزیره آمریکا"، پس از سه سال تلاش پرهزینه و ناکام برای ورود به عرصۀ تلویزیون کابلی در ایالت متحده، تعطیل شد.

  به گزارش العالم، شبکۀ "الجزیره آمریکا"، پس از سه سال تلاش پرهزینه و ناکام برای ورود به عرصۀ تلویزیون کابلی در ایالت متحده، تعطیل شد.

  به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شبکه الجزیره آمریکا، در سال 2013، توسط شبکه اصلیِ الجزیره که مقر آن در قطر است، راه اندازی شد اما نتوانست بینندگان یا تبلیغات کافی را به دست بیاورد.

  شبکه الجزیره، از ماه ژانویه اعلام کرد که الجزیره آمریکا تعطیل خواهد شد و ادامۀ فعالیتِ آن به منظور فراهم کردن برنامه ای سه ساعته در خصوص عملکردِ سه سالۀ این شبکه ادامه یافت.
  شبکه الجزیرۀ قطر که متعلق به خاندان حاکم در قطر است، برای راه اندازی شبکه الجزیره آمریکا، 500 میلیون دلار هزینه کرد و 500 میلیون دلار دیگر نیز برای توسعه و پیشرفتِ آن هزینه شد.

  این شبکه، در اواسط سال 2013، با به کارگیری 850 نفر پرسنل و 12 دفتر در سراسر آمریکا، کار خود را آغاز کرد.

  شبکه الجزیره آمریکا به دنبال رقابت با شبکه های آمریکاییِ "سی.ان.ان"، "فاکس نیوز" و "ام.اس.ان.بی.سی" بود، اما در جذب تعداد کافی از بینندگان ناکام ماند.

  تعطیلی این شبکه، همزمان با تمایل بینندگان تلویزیون به پخش دیجیتال همراه شد.
  شبکه الجزیره آمریکا، در سال 2014، پخش دیجیتال این شبکه را به منظور جذب جوانان که روزنامه نمی خوانند و اخبار تلویزیون را پیگیری نمی کنند؛ در دستور کار قرار داد.

  این شبکه، از آغاز راه اندازی، در جذب تعداد زیادی از بینندگان آمریکایی ناکام ماند و علت آن، عملکردِ این شبکه در خاورمیانه بود. شبکه الجزیره، ویدیوهایی را از بن لادن سعودی سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده پخش می کرد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو