عصر بازار

افزایش شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن به رغم کاهش قیمت نفت خام برنت

عصر اعتبار- شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، در پایان معاملات روز چهارشنبه، به رغم کاهش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، مجددا افزایش یافت.

افزایش شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن به رغم کاهش قیمت نفت خام برنت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از ایرنا، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز چهارشنبه با افزایش 1.93 درصدی مواجه شد.
  شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 120 واحد افزایش، به 6 هزار 362 واحد رسید.
  افزایش سهام شرکت های معدنی و بانک ها از جمله علل صعود شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن عنوان شده است.
  پوند انگلیس نیز عصر روز چهارشنبه در برابر دلار آمریکا با 0.36 درصد کاهش، در مقابل 1.4214 دلار و همچنین با 0.55 درصد افزایش در مقابل یورو، در مقابل 1.2598 یورو معامله شد.
  هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، نیز در پایان معاملات بعد از ظهر روز چهارشنبه در بازار لندن، با 63 سنت کاهش به 44.08 دلار رسید.
  به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روز چهارشنبه با 41 سنت کاهش به 41.76 دلار رسید
  به گفته تحلیل گران گزارش غیر منتظره 'مدیریت اطلاعات انرژی' آمریکا در مورد افزایش 6.6 میلیون بشکه ای نفت خام این کشور از جمله دلایل کاهش بهای نفت خام در بازار جهانی بوده است.
  براساس گزارش مدیریت اطلاعات انرژی آمریکا ذخایر نفتی این کشور در هفته گذشته به 536 میلیون و 500 هزار بشکه رسیده است که 6.6 میلیون بشکه افزایش نشان می دهد.
  هرچند گزارش های منتشر شده در مورد توافق عربستان و روسیه برای ثابت نگهداشتن سطح تولیداتشان در آستانه نشست روز یکشنبه آینده در دوحه سبب شده است که نوسان بازار نفت خام چندان چشمگیر نباشد.
  گزارش های یاد شده سبب شد که روز سه شنبه گذشته بهای نفت خام در بازار جهانی به بالاترین سطح در سال جاری میلادی برسد.
  در هفدهم آوریل قرار است نشستی با حضور کشورهای تولید کننده نفت خام در دوحه برگزار شود که موضوع اصلی آن ثابت نگهداشتن سطح تولیدشان است.
  قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن 2014 میلادی که هر بشکه آن در حدود 115 دلار بود، تاکنون به دلیل کاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است.
  هر چند از ماه ژوئن گذشته که بهای هر بشکه نفت خام برنت با رسیدن به سطح 27.10 دلار، به پایین ترین حد در طی 20 سال گذشته رسیده بود تاکنون رشد قابل ملاحظه ای کرده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
  آرشیو