عصر بازار

بازیافت یک تن طلا از محصولات مستعمل اپل

عصر اعتبار- تلاش برای احیای محیط زیست گاهی اوقات نتایج خوبی در بردارد. در مورد اپل این کار باعث دسترسی به بیش از یک تن طلا شده است.

بازیافت یک تن طلا از محصولات مستعمل اپل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از هافینگتون پست، اپل می گوید سال گذشته با بازیافت گوشی ها، تبلت ها و دیگر اقلامی که خود تولید کرده و حالا مستعمل محسوب می شوند توانسته است بیش از یک تن طلا به دست آورد.

  اپل می گوید بخش اعظم این اقلام یا محصولات قدیمی فروشگاه های این شرکت هستند که به فروش نرفته اند یا مشتریان به هر علت آنها را برگردانده و مورد استفاده قرار نداده اند. به عنوان مثال هر گوشی آیفون حاوی تقریبا 25 میلی گرم طلاست که ارزش آن تقریبا یک دلار است.

  اگر قیمت هر اونس طلا 1237 دلار باشد اپل با بازیافت محصولات قدیمی خود توانسته در سال گذشته 43.6 میلیون دلار پول به جیب بزند و نیاز به استخراج طلای بیشتر از معادن زیرزمینی را کاهش دهد. اپل می گوید از مجموع 40 میلیون کیلوگرم زباله الکترونیک بازیابی شده حدود 27 میلیون کیلوگرم آن قابل استفاده بوده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو