عصر بازار

آخرین وضعیت طرح‌های اقتصادی در خراسان جنوبی

عصر اعتبار- استاندار خراسان جنوبی در جلسه امروز هیات وزیران، گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، صنعت، ساخت راه‌ها و تامین مسکن را به رئیس‌جمهور و اعضای دولت ارائه کرد.

آخرین وضعیت طرح‌های اقتصادی در خراسان جنوبی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از مهر، در جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، استاندار خراسان جنوبی با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کشاورزی، صنعت، تجارت خارجی، حمل و نقل و مسکن استان، آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی را تشریح کرد.

  بر پایه این گزارش، میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی در سال 94 نسبت به سال 92 با 11 درصد رشد همراه بوده که شامل رشد سه درصدی در تعداد طرح‌ها و رشد 83 درصدی در زمینه اشتغال و افزایش 36 درصدی میزان خرید گندم است.

  همچنین در بخش صنعت و معدن این استان دارای رشد 245 درصدی در زمینه سرمایه گذاری در بخش صنعت در سال 94 نسبت به سال 92 بوده که به تبع آن تعداد طرح ها و اشتغال در این بخش به ترتیب با رشد 46 و 43 درصدی همراه است. در زمینه سرمایه گذاری در بخش معدن، این استان در سال 94 نسبت به سال 92، 50درصد رشد داشته است.

  احداث و بهره برداری از 95 کیلومتر باند دوم راه های مواصلاتی استان، احداث و بهره برداری از 440 کیلومتر راه روستایی در سطح استان، اجرای روکش آسفالت حدود یکهزار و 190 کیلومتر از راه های مواصلاتی استان و تکمیل عملیات زیرسازی 200 کیلومتر بزرگراه در استان از مهم ترین اقدامات انجام شده در این استان در حوزه حمل و نقل است.

  در بخش مسکن استان نیز از تعداد 31 هزار و 246 واحد مسکن مهر تعهد شده، تاکنون تعداد 28 هزار و 418 واحد افتتاح و تنها تعداد دو هزار و 828 واحد باقی مانده که تاکنون با رشد فیزیکی 75 درصدی همراه بوده است. تهیه طرح هادی برای 30 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان در دو سال اخیر، اجرای طرح های روستایی برای 28 درصد روستاهای بالای 20 خانوار و مقاوم سازی 5000 واحد مسکن روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن استان است.

  همچنین استاندار خراسان جنوبی به اقدامات ستاد استانی راهبری و مدیریتی اقتصاد مقاومت جهت پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی استان واگذاری طرح ها و پروژه ها اشاره و مباحث مورد نظر را در این زمینه بیان کرد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو