عصر بازارمدیران خودرو

چگونه در اقتصاد ایران پول دور می ریزیم؟

عصر اعتبار- پاسخ ما به مسائل اقتصادی کوتاه مدت و موضعی است. این موضعی بودن گاهی به سبب برخی منافع گروهی یا برخی پاسخ های لحظه ای است.

چگونه در اقتصاد ایران پول دور می ریزیم؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از خبرآنلاین، محمدرضا انصاری گفت:" مثلا اگر می خواهیم تولید را زیاد و اقتصاد را فعال کنیم به دنبال سرمایه گذاری های زودبازده می رویم درحالیکه این کار، مثل پول دور ریختن است".

  نائب رییس اتاق ایران گفت:" اگر برنامه ها بلندمدت باشد و استراتژی داشته باشیم شانس بیشتری در موفق شدن داریم. مساله دیگر اینکه ما  برای دوره طولانی با دنیا قهر بودیم و این برای اقتصاد گران تمام شده است. اقتصاد ایران با جهان تعامل نداشته و این مسئله  اثر منفی خودش را باقی گذاشته است".

  عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت:" ایرانی هم انگیزه دارد هم باهوش و هم زحمت کش است اما وقتی بستر جامعه، بستر کار نیست و دولت از کار مردم تقدیر نمی کند و کشور درآمدش از جای دیگری تامین می شود، طبیعی است که جوانه های کار به درخت های بارور تبدیل نمی شود".

  انصاری گفت: "بخش خصوصی، مجموعه استعدادهای ملی است و شکل یافتن این استعدادهای ملی در قالب بنگاه ها و نهادها و همینطور شکل یافتن این ها در تشکل ها به توسعه اقتصادی کمک می کند. ولی اگر بستر فراهم نباشد این نهادها و بنگاه ها و تشکل ها شکل نمی گیرند".پ

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو