عصر بازارمدیران خودرو

گزارش تغییر قیمت کالاهای وارداتی منتشر شد

عصر اعتبار- تازه‌ترین گزارش از تغییرات قیمت کالاهای وارداتی که مربوط به پاییز ۹۴ است توسط مرکز آمار منتشر شد.

گزارش تغییر قیمت کالاهای وارداتی منتشر شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مرکز آمار ایران اعلام کرد شاخص بهای کالاهای وارداتی ایران(بر اساس ارزش ریالی) در فصل پاییز 1394 به عدد 1639.2 واحد رسید که نسبت به فصل قبل از آن 138.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 254.0 درصد افزایش یافته است. درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با 109.1 درصد است.

  شاخص قیمت کالاهای وارداتی(بر اساس ارزش دلاری) در فصل پاییز 1394 برابر است با 674.5 که نسبت به فصل قبل 103.6 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه) 168.2 درصد افزایش داشته است. درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با 75.6 درصد است.

  بر این اساس، شاخص گروه «حیوانات زنده و محصولات حیوانی» نسبت به فصل قبل 62.2 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «محصولات نباتی» نسبت به فصل قبل 133.1 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «چربی‌ها و روغن‌های حیوانی یا نباتی و...» نسبت به فصل قبل 26.2 درصد رشد پیدا کرده است.

  برای دریافت متن گزارش به قسمت مستندات مراجعه کنید.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی