عصر بازار

ایران و آفریقای جنوبی تفاهم‌نامه نفتی امضا کردند

عصر اعتبار- ایران و آفریقای جنوبی تفاهم نامه مشترکی در زمینه GTL (تبدیل گاز طبیعی به فرآورده‌های نفتی) با حضور روسای جمهور دو کشور در تهران امضا کردند.

ایران و آفریقای جنوبی تفاهم‌نامه نفتی امضا کردند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از مهر، در حضور روسای جمهور اسلامی ایران و آفریقای جنوبی، تفاهم نامه همکاری مشترک دو کشور در حوزه صنعت GTL با هدف تبدیل گاز به فرآورده‌های نفتی و سوخت مایع امضا شد.

  بر این اساس امروز حمیدرضا کاتوزیان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ایران و «باکسولا جی زوین» معاون رئیس شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی (پتروسا) تفاهم نامه همکاری مشترکی را در زمینه توسعه صنعت GTL امضا کردند.

  در مجموع امروز در حضور حسن روحانی و جاکوب زوما، ایران و جمهوری آفریقای جنوبی برای توسعه روابط دوجانبه هشت سند و یادداشت تفاهم همکاری به امضا رساندند.

  در صورت راه اندازی پالایشگاه‌های GTL امکان تبدیل گاز طبیعی به فرآورده‌های نفتی و سوخت مایع همچون گازوئیل و نفتا وجود دارد که تاکنون یک پالایشگاه تجاری GTL هم در ایران با وجود در اختیار داشتن ذخایر عظیم گاز طبیعی ساخته نشده است.

  به گزارش مهر، در شرایط فعلی قطر به‌عنوان مهمترین شریک گازی ایران در پارس‌جنوبی عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده LNG و GTL جهان را یدک می‌کشد و حتی اخیرا به واسطه درآمدهای بالای گازی خود موفق به خرید سهام شرکت‌های بزرگ نفت جهان همچون انی ایتالیا، شل انگلیس، توتال فرانسه شده و برای خرید سهم شرکت نفتی RWE آلمان هم خیز برداشته است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو