عصر بازار

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی:

ارزش مبادلات با ایران به هشت میلیارد دلار می رسد

عصر اعتبار- رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفت: در حضور رئیس جمهوری ایران توافق کردیم ارزش مبادلات تجاری دو کشور را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به هشت میلیارد دلار افزایش دهیم.

ارزش مبادلات با ایران به هشت میلیارد دلار می رسد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از  خبرآنلاین، «جاکوب زوما» امروز (یکشنبه) در همایش تجاری ایران و آفریقای جنوبی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: در سال 2015 ارزش مبادلات تجاری دو کشور نزدیک به 350 میلیون دلار بود که نسبت به قابلیت ها و ظرفیت های اقتصادی دو کشور بسیار ناچیز است.

  وی تاکید کرد آفریقای جنوبی به ایران به عنوان یک شریک راهبردی در خاورمیانه و منطقه آسیای میانه نگاه می کند.

  زوما گفت: ایران همواره یکی از تامین کنندگان نفت خام آفریقای جنوبی بوده است و به همین سبب، اعمال تحریم ها علیه ایران تاثیری منفی بر اقتصاد ما داشت. به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی بامداد یکشنبه در سطح هیاتی 180 نفره به تهران وارد شد.

  این نخستین سفر ریاست جمهوری این کشور به ایران پس از 37 سال است.

  قرار بود زوما دهم اسفند گذشته (1394) به تهران سفر کند که این سفر به دلیل بحران داخلی در کشورهای قاره آفریقا به تعویق افتاد.

  صبح امروز هشت سند همکاری در بخش های مختلف اقتصادی بین ایران و آفریقای جنوبی امضا شد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو