عصر بازار

تسهیل صدور جواز تاسیس به صنایع کوچک

عصر اعتبار- مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از تسهیل صدور جواز تاسیس صنایع کوچک خبر داد.

تسهیل صدور جواز تاسیس به صنایع کوچک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از صدا و سیما ،مهندس علی یزدانی در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی کشور که با حضور مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی همه استان ها و معاونان و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برگزار شد،
  گفت : بسترهای لازم برای انتقال واحدهای صنفی به شهرکهای صنعتی فراهم شده است.

  وی با تشریح اولویت های اصلی سازمان در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" خاطر نشان کرد: باید با واحدهای صنفی تولیدی مشابه واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی برخورد شود تا انتقال این واحدهای صنفی به این مناطق صنعتی بیش از گذشته مورد استقبال قرار گیرد.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کمک به توسعه در حوزه صنایع کوچک از طریق کاهش بروکراسی اداری را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرایند صدور جواز تاسیس به صنایع کوچک با همکاری سایر دستگاه ها در آینده ای نزدیک اصلاح خواهد شد.

  یزدانی ، تکمیل زیر ساخت های عمرانی در شهرکهای صنعتی نظیر آب، برق، گاز و… را مهمترین ابزار سازمان و شرکت های تابعه در جذب فعالان صنعتی به حضور در این مناطق برشمرد و گفت: با افزایش سرمایه گذاری در حوزه صنایع کوچک و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی متوقف به چرخه تولید علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار سطح معیشتی مردم نیز ارتقاء خواهد یافت.

  مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ضمن تاکید بر بررسی و پایش وضعیت واحدهای صنعتی‌کوچک در سراسر کشور خاطرنشان کرد: مدیران عامل استانی با همکاری سایر مسئولان استانی باید با شناسایی واحدهای راکد و واحدهایی که با ظرفیت پایین مشغول به فعالیت هستند، فضا را برای بازگشت این واحدهای صنعتی به چرخه تولید فراهم کنند.

  وی همچنین با اشاره به راه اندازی واحدهای تملک شده از سوی بانک ها و بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید گفت: با نک ها برای فعال کردن این واحدها در سال اقتصاد مقاومتی باید همت گمارند و از منابع مالی خود جهت راه اندازی واحدهای تملک شده، استفاده کنند. وی در بخش دیگر از سخنانش به افزایش تعامل با بخش خصوصی اشاره و افزود: بهره مندی از نظر کارشناسی و تخصصی نمایندگان تشکل های خصوصی در خروج صنایع از رکود نقش به سزایی دارد، زیرا خصوصی سازی و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در سایه بهره مندی از پتانسیل های بخش خصوصی محقق خواهدشد.

  یزدانی در ادامه اجرای برنامه های سازمان درحوزه اقتصاد مقاومتی، تعیین تکلیف شهرکهای صنعتی غیر دولتی غیرفعال، بهره مندی از تسهیلات کمک های فنی اعتباری و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در جهت رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی را مورد تاکید قرار داد و خواستار بسیج همگانی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور شد.

  در این نشست یک روزه معاونان و مدیران سازمان گزارشی از برنامه ها و اقدامات سازمان در حوزه حمایت از صنایع کوچک و تکمیل زیر ساختهای صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی ارائه و به تشریح برنامه های سازمان در سالجاری با محوریت تحقق اقتصاد مقاومتی پرداختند.

  مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ها نیز در این گردهمایی یک روزه به تبیین مشکلات و چالش های پیش رو پرداخته و خواستار رفع این چالش ها در سالجاری شدند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۵ روز پیش
  آرشیو