عصر بازار

رشد درآمد اپل بعد از ۱۳ سال متوقف شد

عصر اعتبار- شرکت اپل دیروز برای اولین بار از کاهش فروش گوشی آیفون خبر داد که منجر به کاهش ۱۳ درصدی درآمد آن برای اولین بار در سیزده سال اخیر شده است.

رشد درآمد اپل بعد از ۱۳ سال متوقف شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از رویترز، افزایش قدرت رقبای اپل در بازار گوشی های هوشمند و ناکامی اپل در افزودن امکانات  قابلیت های جذاب به مدل های جدید این گوشی از جمله عوامل اصلی نزول این شرکت محسوب می شود.

  چین یکی از بازارهای پررونق اپل در سال های اخیر بوده، اما فروش اپل در این کشور هم تا 25 درصد کاهش نشان می دهد. چین بعد از آمریکا مهم ترین بازار برای اپل است و به نظر می رسد این روند کاهش درآمد جهانی برای اپل در سال های آتی هم ادامه می یابد.

  انتشار این خبر به کاهش هشت درصدی ارزش سهام اپل منجر شد و از همین رو برای اولین بار از ماه فوریه ارزش هر سهم اپل به زیر 100 دلار رسید.

  البته کاهش درآمد و سود تنها منحصر به اپل نیست و دیگر شرکت های بزرگ فناوری آمریکا مانند مایکروسافت، گوگل، توییتر و ... هم با مشکلات مشابهی دست به گریبان هستند.

  اپل در سه ماهه دوم سال مالی جاری 51.2 میلیون گوشی هوشمند فروخته که نسبت به رقم 61.2 میلیون واحدی مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد. پیش از این درآمد سه ماهه سوم مالی سال جاری اپل 47.3 میلیارد دلار پیش بینی شده بود که حالا به رقمی بین 41 تا 43 میلیارد دلار کاهش یافته است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار