عصر بازار

افزایش چشمگیر واردات طلای چین تحت تاثیر افت قیمت جهانی

عصر اعتبار- در حالی که قیمت جهانی طلا در ماه مارس با کاهش نسبی روبرو شده، تازه ترین آمارها نشانگر افزایش چشمگیر واردات طلای چین از هنگ کنگ است.

افزایش چشمگیر واردات طلای چین تحت تاثیر افت قیمت جهانی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از بلومبرگ، چین بزرگترین مصرف کننده طلای جهان در ماه مارس واردات خود از هنگ کنگ را به طور چشمگیری افزایش داده است.

  بر اساس این گزارش کاهش قیمت و رشد تقاضای سرمایه گذاری تاثیر زیادی بر افزایش واردات طلای چین داشته است.

  خالص واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه مارس به بیش از 64.1 تن رسیده است. این رقم در ماه فوریه به 42.9 تن رسیده بود. افزایش رشد اقتصادی و بالا رفتن سطح درآمد شهروندان چینی تاثیر زیادی بر افزایش خرید جواهرات سکه و شمش طلا داشته است.

  بانک مرکزی چین نیز برای متنوع کردن ذخایر ارزی خود، میزان خرید طلا را افزایش داده است. قیمت طلا که در سه ماه نخست امسال با رشد 16 درصدی روبرو شده در ماه مارس افت 0.5 درصدی را تجربه کرده است.

  این بهترین عملکرد قیمت طلا در 30 سال اخیر به شمار می رود. قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر برگزاری نشست های فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن قرار خواهد داشت.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو