عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار ایران اعلام کرد:

نرخ تورم روستایی ۱۰.۷ درصد شد

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه سال‌جاری را ۱۰.۱ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را ۷.۳ درصد اعلام کرد.

نرخ تورم روستایی ۱۰.۷ درصد شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مرکز آمار ایران با ارائه گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در فروردین ماه سال 1395 اعلام کرد: شاخص کل (بر مبنای100=1395) در فروردین ماه سال 1395 عدد 234.5 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 0.7 درصد افزایش داشته است.

  افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 7.3 درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل 7.8 کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) 10.1 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه 1394 (10.6درصد) کاهش یافته است.

  همچنین شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم 256 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد 253.1 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش نشان می‌دهد.

  شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 6 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 9.9 درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل 5.9 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل 9.5 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه 1394 (9.8درصد) کاهش یافته است.

  شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه 1395 به رقم 220.1 رسید که 0.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.4 درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 10.5 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه 1394 (11.2 درصد) کاهش یافته است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو