عصر بازارمدیران خودرو

یک کارشناس حوزه پولی و مالی عنوان کرد

جذاب شدن بازارسرمایه برای خارجی‌ها با معاملات آتی ارز

عصر اعتبار- راه اندازی معاملات آتی ارز و همچنین توسعه انتشار اوراق سلف از الزامات بازار سرمایه به شمار می رود به طوریکه بازار سرمایه از طریق این ابزارهای مالی جدید م‌ تواند ریسک سرمایه‌گذاری‌ها را کاهش و سرمایه گذاران خارجی را ترغیب کند.

جذاب شدن بازارسرمایه برای خارجی‌ها با معاملات آتی ارز
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از ایسنا ،فرهاد رمضان، کارشناس حوزه پولی و مالی گفت: ابزارهای مشتقه در بازار سرمایه که بر پایه معاملات فیزیکی شکل می‌گیرند، می تواند فرآیند تامین مالی شرکت ها را تدوین و سبب جذب نقدینگی برای ورود سرمایه‌گذاران و سرمایه های امن به بازار سرمایه شود.

  وی در ادامه به نوسانات ارز در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: نوسانات شدید نرخ ارز در سال های اخیر همواره یکی از ریسک‌های سرمایه گذاری برای فعالان داخلی و خارجی بوده است که با راه اندازی معاملات آتی ارز و ایجاد یک چشم انداز قیمتی برای بهای ارز در ماه های آینده و همچنین امکان پوشش نوسانات نرخ ارز در این معاملات، یکی از تهدیدهای بزرگ برای سرمایه‌گذاری در ایران برداشته می شود.

  رمضان تاکید کرد: ضروری است که با راه اندازی معاملات آتی به وسیله ابزارهای نوین مالی، به سرمایه گذاران داخلی و خارجی در خصوص پوشش ریسک نوسانات قیمت ها اطمینان دهیم و آنها را وارد بازار سرمایه کنیم.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه راه‌اندازی معاملات آتی ارز و انتشار اوراق سلف یکی از الزامات مهم برای توسعه بازار سرمایه است، تاکید کرد: یکی از مزایای مهم راه اندازی معاملات آتی ارز کاهش سفته بازی در بازار نقدی و شفاف شدن قیمت ها است.

  رمضان افزود: افزایش مبادلات بر روی دارایی ها سبب مشخص شدن و شفافیت قیمت ها خواهد شد، از سوی دیگر سرمایه‌گذاران می توانند با پیش‌بینی‌های منطقی و درست وارد بازار شده و معاملات خود را انجام دهند.

  این کارشناس حوزه پولی و مالی ادامه داد: همچنین با انتشار اوراق سلف، شرکت‌ها می توانند توانمندی های خود را برای تامین سرمایه بالابرده و بنیه مالی خود را افزایش دهند. در همین زمینه قرار است اوراق سلف خودرو در بورس کالا منتشر شود که به نظر می رسد این معاملات روشی مناسب برای تامین مالی خودروسازان و بازاری جذاب برای سرمایه گذاران خواهد بود.

  وی در پایان گفت: بازار سرمایه ایران باید با توسعه ابزارهای مالی به یک بازار بکر و به روز برای ایرانی‌های خارج از کشور و شرکت های خارجی تبدیل شود تا شاهد ورود سرمایه های کلان خارجی به بازار سرمایه باشیم.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو