عصر بازارمدیران خودرو

مستمری به۶میلیون نیازمند

تصویب طرح حمایتی ازکارافتادگان بی‌درآمد

عصر اعتبار- حسینعلی حاجی دلیگانی دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم از تصویب طرح «حمایت از از کار افتادگان بی درآمد» یا همان طرح ۶ میلیون نفر در جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داد.

تصویب طرح حمایتی ازکارافتادگان بی‌درآمد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، حاجی دلیگانی  با بیان این مطلب افزود: بر اساس این طرح، دولت موظف شده است تا یک سال پس از تصویب برنامه ششم، به هر یک از سرپرستان خانواده های تحت پوشش قانون، 20 درصد حداقل حقوق و مزایای قانون کار را پرداخت کند.

  دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم با اشاره به وزارت کار نیز گفت:  وزارت کار هم موظف شد تا پس از یک سال از تصویب این قانون آن را اجرایی کند.

  وی تاکید کرد: ضوابط مربوط به تشخیص افراد نیازمند برای دریافت مستمری باید ظرف 6 ماه توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشخص و برای تصویب به هیأت دولت ارائه شود.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح گفت: بر این اساس افراد نیازمندی که سرپرست خانوار هستند به میزان 20 درصد حداقل حقوق ماهیانه کارگری را مستمری دریافت می‌کنند و این میزان در مورد هر یک از افراد خانواده 10 درصد است و در صورتی که خانواده دارای فرزند معلول باشند 10 درصد در مجموع به مستمری خانواده اضافه می‌شود.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو