عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار ایران گزارش داد:

نرخ تورم صنعتی افزایش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

نرخ تورم صنعتی افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مرکز آمار ایران در این گزارش آورده است: شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال 1394، با 0.5 درصد کاهش نسبت به سال 1393 به عدد 191.0 رسید در حالی که این شاخص در سال 1393 عدد 192.0 بوده و نسبت به سال 1392، 16.1 درصد افزایش یافته بود. شاخص مذکور در تمامی فصل های سال مورد بررسی (1394) بجز فصل پاییز نسبت به فصل قبل افزایش داشته است. این شاخص در فصل بهار با 2.7 درصد بیشترین افزایش را نسبت به فصل قبل داشته است.

  در میان بخش‌های اصلی صنعت، تنها اعداد شاخص مربوط به بخش های «تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی» با 0.5 درصد «انتشار، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده» با 10.2 درصد «تولید مبلمان و مصنوعات» با 9.0 درصد و «دباغی و عمل آوردن چرم و ساخت کیف و چمدان» با 8.0 درصد «تولید سایر وسایل حمل و نقل» با 3.5 درصد «تولید ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر» با 0.7 درصد «تولید پوشاک، عمل آوردن و و رنگ کردن پوست خزدار» با 10.0 درصد «تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی» با 1.8 درصد «تولید سایر محصولات کانی غیرفلزی» با 1.4 درصد «صنایع مواد غذایی و آشامیدنی» با 5.7 درصد و «تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر  نیم تریلر» با 6.2 درصد افزایش نسبت به سال 1393 مواجه بوده و اعداد شاخص مربوط به سایر بخش های دارای کاهش نسبت به سال قبل بوده اند.

  در همین حال، شاخص قیمت تولیدکننده بخش «تولید فلزات اساسی» با 12.4 درصد و «صنایع محصولات شیمیایی» با 5.6 درصد کاهش نسبت به سال قبل در سال 1394 به ترتیب سهم قابل ملاحظه ای در کاهش شاخص کل داشته اند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی