عصر بازار

استفاده از بیت کوین برای پرداخت هزینه خدمات عمومی در سوییس

عصر اعتبار- اگر چه تا به حال بیت کوین صرفا یک واحد پول مجازی برای خرید اقلام مختلف در بازی های ویدئویی بوده، اما برای اولین بار در شهری در سوئیس برای پرداخت هزینه استفاده از خدمات عمومی به رسمیت شناخته شده است.

استفاده از بیت کوین برای پرداخت هزینه خدمات عمومی در سوییس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، اکثر تجارب مربوط به پرداخت هزینه ها با پول مجازی مربوط به شرکت های خصوصی بوده، اما از اول جولای مردم شهر کوچک Zug  در سوئیس می توانند به طور آزمایشی هزینه استفاده از خدمات عمومی را با بیت کوین بپردازند.

  این طرح آزمایشی در ادامه سال 2016 اجرا می شود تا در نهایت شورای شهر بر مبنای یافته های خود در مورد ادامه دادن آن تصمیم گیری کند.

  شهر Zug (زوگ) در مجموع کمتر از سی هزار نفر جمعیت دارد و در زمینه جذب سرمایه‌های جهانی که ابزار عمدهٔ آن «تخفیف‌های مالیاتی» محسوب می‌شود، گوی سبقت را از دیگر ایالات سوییس ربوده‌است. زوگ در محافل مالی «بهشت مالیاتی جهان» نامیده می‌شود. در شهر زوگ، واحدهای مرکزی (و مجازی) ده‌ها هزار شرکت از سراسر جهان به ثبت رسیده‌اند و البته بخش اصلی عملیاتی و کسب درآمد شرکت‌ها در کشورهای مادر آنها انجام می‌گیرند. به عنوان نمونه سه درصد از تجارت نفت جهان در این منطقه از جهان صورت می گیرد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو