عصر بازار

مسکو میزبان همایش های فرصت های اقتصادی ایران و روسیه

عصر اعتبار- در چارچوب توسعه همکاری های بخش خصوصی ایران و روسیه با هدف افزایش ارزش همکاری های بازرگانی و اقتصادی دو کشور از سالانه حدود دو میلیارد دلار کنونی به ۱۰ میلیارد دلار در آینده ای نزدیک براساس برنامه مورد توافق، همایش فرصت های اقتصادی ایران و روسیه در مسکو برگزار می شود.

مسکو میزبان همایش های فرصت های اقتصادی ایران و روسیه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، این همایش پنجشنبه آینده همزمان با کار بزرگترین نمایشگاه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در مرکز نمایشگاهی بین المللی مسکو (اکسپو سنتر) برگزار می شود که در آن فعالان اقتصادی دو کشور به رایزنی و بررسی راهکارهای توسعه روابط خواهند پرداخت.
  سید امیرحسین علوی فر دبیر این همایش به خبرنگار ایرنا در مسکو گفت: برنامه کلی مورد بررسی توسط دست اندرکاران روسی و ایرانی شامل چشم انداز های همکاری اقتصادی – تجاری، مباحث فنی و کاربردی در رابطه با جزئیات واردات کالا، لجستیک، بیمه، ترخیص، مباحث حقوقی و قانونی خواهد بود.
  وی از دیگر از بخش های مهم مورد بررسی در همایش را تامین منابع مالی و حمایت از پروژه های سرمایه گذاری ایران – روسیه، بازاریابی اجناس ایرانی و راه ورود به بازارهای کشورهای مشترک المنافع، رفع موانع لجستیکی در صادرات کالا به بازار روسیه، حمایت های حقوقی از کسب و کار سرمایه گذاران خارجی و یژگی های ترخیص کالا در گمرک روسیه اعلام کرد.
  براساس برنامه اعلام شده، پروفسور ارنست ساناتروکویچ آروستمیان رئیس گروه مالی و سرمایه گذاری اروپا و معاون رئیس شورای نظارت بر واردات دولتی مجلس دوما، ماکسیم چرشنیف رئیس هیات مدیره شورای تجارت خارجی و روابط بین المللی اقتصادی، مارینا اُچینیکوا معاون مدیرعامل «شورای سرمایه گذاری اروپا» و عضو شورای نظارت بر واردات مجلس دومای روسیه، ناتالیا پادگرتسکایا مدیرعامل آژانس خدماتی صادرات – واردات DBK Direct سنت پترزبورگ و آلن تامپسون رئیس اتاق بازرگانی بریتانیا و روسیه در مسکو از جمله سخنرانان این نشست خواهند بود.
  همچنین رحمت الله بنار مدیرعامل اتحادیه مرکزی و هماهنگی تعاونی های روستایی و مهدی یکتا دبیر اتحادیه صادر کنندگان نساجی و پوشاک ایران در همایش فرصت های اقتصادی دو کشور سخنرانی خواهند کرد و با طرف های روسی در باره توسعه همکاری ها رایزنی می کنند.
  بزرگترین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ روابط بازرگانی با روسیه در مسکو با حضور 110 شرکت و 700 نفر از نمایندگان بخش های مختلف فردا (چهارشنبه) در بخش های مختلف از جمله اقتصادی، صنعتی، بازرگانی و گردشگری خواهد در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع برگزار می شود.
  علی اکبر میرچگینی مجری این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون 1500 درخواست از شرکت های روسی برای مذاکره با موضوع بهره برداری بیشتر از فرصت های همکاری تجاری بین دو کشور دریافت شده است که در طول برگزاری نمایشگاه با شرکت های ایرانی و مسئولان ایرانی انجام خواهد شد.
  وی افزود: طرف های روس خواستار افزایش سطح روابط بازرگانی برای واردات خشکبار، منسوجات، مواد غذایی و مصالح ساختمانی از ایران هستند و همچنین این امکان وجود دارد تا چوب، گندم، ماشین آلات و تحهیزات معدنی نیز از روسیه صادر کنند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو