عصر بازار

شبکه سوئیفت برای دومین بار هدف حمله قرار گرفت

عصر اعتبار- شبکه بین المللی سوئیفت نسبت به یک حمله نرم افزاری دیگر به این شبکه شبیه آنچه که در ماه فوریه صورت گرفت، هشدار داد.

شبکه سوئیفت برای دومین بار هدف حمله قرار گرفت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، 'ناتاشا دو تران' سخنگوی سوئیفت گفت: این دومین مورد است که یک بانک تجاری هدف قرار داده می شود ،بی آن که نام این بانک را ذکر کند.

  سوئیفت در بیانیه ای گفت: مهاجمان دانش عمیق و پیچیده ای از کنترل عملیاتی ویژه در بانک های هدف قرار گرفته از خود نشان دادند و ممکن است از کمک محافل داخلی یا حملات سایبری یا ترکیبی از هردو برخوردار شده باشند.

  این سازمان که به شکل یک تعاونی تحت مالکیت بانک های عضو اداره می شود، گفت: کارشناسان قانونی معتقدند که دومین مورد از این حمله نشان داده است که سرقت بانک مرکزی بنگلادش تنها یک اتفاق موردی نبوده بلکه بخشی از سلسله حملات گسترده تر علیه بانک ها است. '

  خبر دومین مورد از حمله به شبکه سوئیفت در حالی منتشر شده است که مقامات مجری قانون در بنگلادش و نقاط دیگر در حال تحقیق در مورد سرقت سایبری از حساب بانک مرکزی بنگلادش در فدرال رزو نیویورک هستند.

  سوئیفت پذیرفت که این حمله در چارچوب نقشه ای برای اصلاح نرم افزار شبکه با هدف پنهان نگه داشتن کلاهبرداری ها و انتقال پول انجام شده ولی سیستم پیام رسانی اصلی اش لطمه ای ندیده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو