عصر بازار

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل در شرکت چینی

عصر اعتبار- اپل روز گذشته از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در Didi Chuxing خبر داد که سرویسی برای یافتن مسافران هم مسیر و صرفه جویی در وقت و هزینه آنان است.

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل در شرکت چینی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، تیم کوک مدیر عامل اپل هدف از این سرمایه گذاری را درک بهتر بازار بسیار مهم چین اعلام کرده است.

  تاکنون کمتر سابقه داشته که اپل چنین رقم کلانی را به سرمایه گذاری در یک شرکت یا سرویس خاص اختصاص دهد. این سرمایه گذاری نشانگر دو موج مهم تازه شکل گرفته در دنیای فناوری نیز هست: فناوری خودرو و فناوری به اشتراک گذاری داشته ها به منظور صرفه جویی اقتصادی.

  کارشناسان اقتصادی معتقدند نزول بی سابقه اپل و کاهش رشد فروش آیفون هم در این تصمیم گیری و تلاش برای حضور قدرتمندانه در بازار چین بی تاثیر نبوده است. به اعتقاد آنان اپل از این طریق می خواهد فروش خود در چین را افزایش دهد.

  سرمایه گذاری تازه اپل این شرکت را به رقیبی جدی برای Uber مبدل می کند که خدمات تاکسی یابی ارائه می دهد. البته این احتمال هم وجود دارد که شرکت های بزرگ خودروسازی نیز فعالیت های خود در این زمینه را تقویت کنند. به عنوان مثال می توان به جنرال موتورز اشاره کرد که هم سهام شرکت Lyft –سرویسی برای یافتن مسافران هم مسیر- را خریداری کرده و هم سرمایه گذاری قابل توجهی برای ساخت خودروهای خودران به عمل آورده است.

  Didi Chuxing خود اذعان کرده که تا به حال شاهد چنین حجم سرمایه گذاری به طور یکباره نبوده است. 87 درصد از بازار تاکسی های خصوصی چین و خدمات مرتبط با آن در اختیار این شرکت است و روزانه 11 میلیون جابجایی با استفاده از تاکسی های Didi Chuxing صورت می گیرد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار