عصر بازارمدیران خودرو

دبیر کل اتاق تعاون ایران:

بانک ها باید در همه بخش های صنعت ساختمان ورود پیدا کنند

عصر اعتبار- دبیر کل اتاق تعاون ایران یکی از راههای تامین مالی ارزان و خروج از رکود را ، طرح های زیر ساختی دانست و گفت : بانک ها باید در همه بخش های ساختمان ورود کنند ، چه در ساخت و فروش و چه در تسهیلات .

بانک ها باید در همه بخش های صنعت ساختمان ورود پیدا کنند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»به نقل از ایرنا ، ماشاءالله عظیمی سه شنبه شب در آئین گشایش دوازدهمین نمایشگاه عمران و ساختمان در جزیره کیش هدف از برپایی این نمایشگاه را تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ داخلی برای توسعه صنعت ساختمان دانست و افزود : برگزاری این رویداد نگاه ویژه به سیاست‌های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی و توجه به استفاده از تکنولوژی‌های نو در صنعت ساختمان است.
  وی با اعلام اینکه در آینده نزدیک نمایشگاه دیگری از سوی اتاق تعاون ایران در تهران برگزار می شود افزود : برپایی این رویداد از خدماتی است که اتاق تعاون ایران به بخش های اقتصادی کشور ارائه می کند.
  وی به عضویت اتاق تعاون در نهادهایی همچون شورای پول و اعتبار و اقتصاد ،شورای عالی بورس ، هیات واگذاری ، شورای گفت وگو و شورای اصل 44 اشاره کرد و گفت : شناسایی توانمندی های ایرانی برای فعالیت های اقتصادی و معرفی بسترهای سرمایه گذاری از ماموریت های اتاق تعاون است که برگزاری نمایشگاه عمران و ساختمان در کیش نیز در همین راستا بوده است .
  دبیر کل اتاق تعاون در مورد پیش بینی وضعیت ساختمان و مسکن در سال های آینده اظهار داشت : بر اساس پیش بینی مراکز رسمی حوزه ساختمان سازی در جهان تا سال 2030 با رشد 85 درصدی روبرو خواهد شد ، رشد سالانه 9/3 ( نه ممیز سه درصد) درصدی و تاثیر یک درصدی آن در جی دی پی ، رشد مسکن در کشورهایی چون آمریکا ، چین و هند معادل 57 درصد است و با توجه به توانمندی های متخصصان ایرانی ، تنوع مصالح و تاثیر تکنولوژی و نیروی کار جوان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانند از ظرفیت های موجود برای توسعه کشور بهره مند شوند .
  وی تامین مالی را مهمترین موضوع در صنعت ساختمان دانست و افزود : فرصت هایی در پسا برجام در حال ظهور است که تمرکز بر طرح های زیر ساختی از راه های تامین آن در دنیا است که دولت ها نمی توانند در این مسیر سرمایه گذاری کنند چرا که توان مالی لازم را ندارند.
  عظیمی گفت : این طرح ها می‌توانند از طریق ابزارهای مالی و بدهی ها ازجمله اوراق اجاره در حوزه مسکن مورد استفاده قرار گیرند.
  وی در پایان افزود : در دهه 80 ، 20 درصد از منابع تسهیلاتی صرف بخش مسکن شد که در دهه 90 این حجم 10 درصد است و دلیل آن اقتصاد بانک محور است که خروج یا ورود بانک‌ها از بخش‌های اقتصادی تاثیر وحشتناکی در بر خواهد داشت ، بانک ها باید در همه بخش های ساختمان ورود کنند ، چه در ساخت و فروش و چه در تسهیلات .
  دوازدهمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان کیش سه شنبه شب با حضور رییس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی، دبیر کل اتاق تعاون ایران، رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک، رییس سازمان نظام کاردانی،قائم مقام وزیر راه و شهر سازی و جمعی از انبوه سازان و فعالان این عرصه فعالیت چهارروزه خود را آغاز کرد .
  پس از افتتاح رسمی مسئولان حاضر در مراسم از بخش های مختلف نمایشگاه بازدید کردند.
  این نمایشگاه تا 31 اردیبهشت ماه از ساعت 18 تا 22 پذیرای بازدید کنندگان است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو