عصر بازار

امضای سه سند همکاری گمرکی بین ایران و روسیه

عصر اعتبار- در سفر دو روزه آندره بلیانینوف رئیس سرویس فدرال گمرک روسیه به جمهوری اسلامی ایران، سه سند همکاری گمرکی بین دو کشور به امضاء رسید.

امضای سه سند همکاری گمرکی بین ایران و روسیه
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، به منظور تسهیل تبادل کالاهای تجاری بین ایران و روسیه تفاهم نامه کریدور سبز گمرکی میان روسای‌کل گمرکات دو کشور امضا شد. هدف از امضای این تفاهم نامه که به امضای مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران و آندره بلیانینوف رئیس سرویس فدرال گمرک روسیه رسیده است. ضرورت توسعه تجارت بین دو کشور از طریق تسریع در انجام تشریفات گمرکی، افزایش حجم تجارت و ایجاد شرایط مطلوب برای فعالان تجاری و توسعه همکاری‌های گمرکی به ویژه در زمینه تبادل الکترونیکی اطلاعات و افزایش کارایی کنترل‌های گمرکی اعلام شده است.

  رؤسای گمرکات ایران و روسیه همچنین موافقت‌نامه دوجانبه ای در زمینه همکاری و کمک متقابل اداری در امور گمرکی امضا کردند.

  این موافقت‌نامه با هدف به‌روز کردن قانون موافقت‌نامه همکاری‌های گمرکی بین دو کشور (مصوب سال 1377) و به منظور استفاده از فناوری‌های نوین تدوین شده و پس از ارائه به طرف روسی و بعد از مکاتبات صورت گرفته و انجام مراحل مربوطه، امضاء شد.

  تفاهم نامه تبادل اطلاعات ارزش گمرکی کالا و وسایط نقلیه مبادله شده بین دو کشور ایران و روسیه دیگر سندی بود که به امضای روسای گمرکات دو کشور رسید. هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری و مساعدت متقابل بین طرفین به منظور ارزیابی صحیح ارزش کالاهای مبادله شده بین دو کشور از طریق تبادل اطلاعات مربوط به ارزش‌گذاری کالاها است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو