عصر بازارمدیران خودرو

عطش چینی‌ها برای خرید طلا

عصر اعتبار- بانک چینی ICBC، بزرگترین بانک از نظر دارایی در جهان، موافقت کرده است که فلزات گرانبهای بارکلیز را خریداری کند.

عطش چینی‌ها برای خرید طلا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، چین قصد خرید بزرگترین گنبد طلای لندن دارد. بانک چینی ICBC، بزرگترین بانک از نظر دارایی در جهان، موافقت کرده است که فلزات گرانبهای بارکلیز را خریداری کند.

  این معامله باعث می شود که چین راحت تر وارد بازار طلای لندن شود و نقش کشورش را در بازار طلا پررنگ تر کند. بارکلیز بانک و موسسه مالی معتبر بین المللی، در گذشته اعلام کرده است که می خواهد از بازار طلا کنار بکشد.

  میزان مبادلات تجاری این دو بانک اعلام نشده است ولی کشور لندن در بازار طلا نقش پررنگی را هرسال داشته و میزان مبادلات تجاری طلای این کشور سالانه 5 هزار میلیارد دلار بوده است. این فلز گرانبها حدود 300 سال است که تجارت می شود.

  چین واردات طلای کشورش را از سال 2010، 700 درصد افزایش داده است و این کشور در تلاش است که بزرگترین مصرف کننده طلای در جهان شود.

  این کشور توانسته در سال 2013 میزان مصرف طلایش را از هند بیشتر کند. چین در حال حاضر حدود 40 درصد مصرف طلای جهانی را به خود اختصاص داده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی