عصر بازار

صندوق بین المللی پول گزارش داد:

وضعیت اقتصادی عربستان بدتر می‌شود

عصر اعتبار- صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی عربستان سعودی در سال جاری میلادی را به ۱.۲ درصد کاهش داد.

وضعیت اقتصادی عربستان بدتر می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی عربستان سعودی را برای سال جاری میلادی با کاهش برآورد کرد.

  در همین حال، به دلیل سیر نزولی قیمت جهانی نفت که از سال 2014 میلادی کلید خورده و عربستان سعودی به عنوان کشوری که بیش از 90 درصد درآمد خود را از طریق فروش نفت تامین می کند، با ضربه جدی به بدنه اقتصادی خود روبرو شده است.

  همچنین مسئولان عربستان سعودی به دلیل کسری موجود در بوجه خود به مالیات وضع کردن، قطع یارانه ها و خصوصی سازی سازمان‌های دولتی به منظور رونق بخشیدن به اقتصاد خود روی آورده اند.

  براساس برآورد صندوق بین المللی پول، کسری بودجه عربستان سعودی در سال‌جاری میلادی معادل 14 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است و انتظار می رود رشد اقتصادی این کشور در سال 2016 میلادی به 1.2 درصد کاهش یابد، این در حالی است که رشد اقتصادی عربستان سعودی در سال گذشته میلادی رقم 3.5 درصد گزارش شده بود.

  به گفته مسئولان صندوق بین المللی پول، کسری بودجه دولت این کشور باعث می شود که استفاده از ذخایر ارزی بیشتر شود و در نهایت این امر منجر به کاهش جدی در منابع ارزی عربستان سعودی خواهد شد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو