عصر بازار

رویترز:

عربستان برای تامین کسری بودجه اوراق قرضه می فروشد

عصر اعتبار- عربستان ظرف هفته جاری برای تامین کسری بودجه دولتی ، اقدام به فروش اوراق قرضه با سود ثابت کرد.

عربستان برای تامین کسری بودجه اوراق قرضه می فروشد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل ازایرنا،  رویترز روز دوشنبه به نقل از یک منبع بانکی آگاه در عربستان نوشت: دولت عربستان این اوراق را با سود ثابت و سررسید پنج ، هفت و 10 سال به فروش می رساند.
  وی افزود: سود اوراق قرضه عربستان بالاتر از اوراق قرضه خزانه داری امریکا تعیین شده بطوریکه ، اوراق پنج ساله به قیمت 58 تا 63 امتیاز و مربوط به هفت سال به قیمت 70 تا 75 امتیاز و ده سال به قیمت 85 تا 90 امتیاز بالاتر از اوراق قرضه خزانه داری آمریکا عرضه خواهد شد.
  به گفته شبکه تلویزیونی روسیا الیوم هنوز معلوم نیست دولت سعودی چه میزان اوراق قرضه به فروش برساند. اما از اواخر سال 2015 ،تقریبا ماهانه 20 میلیارد ریال سعودی اوراق قرضه برای جبران کمبود بودجه به فروش رسانده است .
  اوراق قراضه اسنادی است که به موجب آن انتشاردهنده ( در اینجا دولت عربستان ) متعهد می‌شود مبالغ مشخصی (بهره سالانه) را در زمان‌هایی خاص به دارنده آن پرداخت کند و در زمان مشخص (سررسید) اصل مبلغ را باز پرداخت کند. دارنده اوراق به عنوان بستانکار حق دریافت اصل و بهره آن را دارد ولی هیچ مالکیتی در اموال منتشر کننده اوراق ندارد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو