عصر بازار

ثروتمندان از ابتدا ثروتمند نبودند

فرهنگ، ثروت می آورد

عصر اعتبار- گزارش ها نشان می دهد که اغلب ثروتمندان آمریکا در طبقه های متوسط یا پایین جامعه به دنیا آمده اند.

ثروتمندان از ابتدا ثروتمند نبودند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، از 684 بزرگسال در آمریکا که بیش از 3 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند، حدود 100 سوال درباره نحوه پولدار شدن و تاثیرات و عوامل درونی و بیرونی بر پولدار شدن آنها پرسیده شد.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حدود 77 درصد آنها در طبقه متوسط یا پایین جامعه به دنیا آمدند؛ در حالی که از این  77 درصد، 19 درصد جزو طبقه فقیر جامعه به شمار می رفتند.

  آنها موفقیت خود را مدیون به این سه اصل می دانستند؛ سخت کوشی، بلند همتی و تربیت خانوادگی. همچنین این افراد معتقد بودند که این سه اصل بسیار مهمتر از استعدادهای نهفته و کانال های ارتباطی برای رسیدن به ثروت است.

  نکته این جا است که در فرهنگ آن شخص بیشتر پولداری نهفته است و برعکس، برای خود شخص تربیت خانوادگی و فرهنگ مهم تر از ثروتش است.

  زمانی که از آن ها سوال شد که خصوصیات والدینشان چگونه بوده، 80 درصد این افراد پاسخ دادند که بسیار برای مادر و پدرشان نظم در خانه مهم بوده است. همچنین «پیشرفت در تحصیلات»، «نظم و انضباط مالی» و «مشارکت در کار» مواردی بوده که خانواده آن ها بسیار بر آن تاکید داشتند.

  آن ها معتقدند که همین تربیتشان موجب موفقیت کنونی شان شده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار