عصر بازار

نعمت‌زاده اعلام کرد

صادرات ۵۰ میلیارد دلاری در سال جاری + سهم هر بخش

عصر اعتبار- وزیر صنعت، معدن و تجارت صادرات غیرنفتی را با احتساب میعانات گازی ۵۰ میلیارد دلار برای سال جاری پیش‌بینی‌ و اعلام کرد: سهم صادرات محصولات معدنی و صنعتی حدود ۳۸ میلیارد دلار، صادرات محصولات کشاورزی پنج میلیارد دلار و صادرات میعانات گازی هفت میلیارد دلار خواهد بود.

صادرات ۵۰ میلیارد دلاری در سال جاری + سهم هر بخش
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از ایسنا،محمدرضا نعمت‌زاده از افزایش 10 میلیارد دلاری صادرات غیر نفتی در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد و اظهار کرد: انتظار می‌رود امسال میزان صادرات غیرنفتی به مرز 50 میلیارد دلار برسد.

  وی با اشاره به هدف‌گذاری صادرات به تفکیک گروه‌های کالایی و با کمک تشکل‌ها و شرکت‌های صادراتی بیان کرد: در راستای تحقق هدف‌گذاری صادرات غیر نفتی، مدیریت تعرفه واردات جهت حمایت از کالاهایی که تولید داخلی دارند، بهینه‌سازی نرخ ارز برای واردات، حرکت به سمت تک‌نرخی شدن ارز و نیز جلوگیری از قاچاق کالا و همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درنظر گرفته شده است.

  نعمت‌زاده با تاکید به دستیابی به هدف 50 میلیارد دلاری صادرات کالا در سال 1395 عنوان کرد: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و کاهش آسیب‌پذیری ناشی از شوک‌های اقتصادی، افزایش یا ایجاد اشتغال در بخش‌های ذیربط و ارتقای رفاه و نیز حفظ تراز مثبت در سال جاری از نتایج مورد انتظار این هدف‌گذاری است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو