عصر بازار

صادرات ۷میلیارد دلاری فرش به آمریکا

عصر اعتبار- رئیس مرکز ملی فرش ایران از شتاب گرفتن صادرات فرش دستباف ایران به بازارهای جهانی خبرداد و گفت: مشتریان قدیمی ایران برگشتند.

صادرات ۷میلیارد دلاری فرش به آمریکا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، حمید کارگر گفت: با وجود نامناسب بودن اعداد صادراتی فرش دستباف ایران در سال گذشته، در آغاز سال جاری رشد قابل ملاحظه‌ای در این حوزه به چشم می‌خورد که می‌تواند نویدبخش سال بهتری برای فعالان اقتصادی فرش ایران باشد.

  رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: آنگونه که آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، در فروردین ماه امسال، بیش از 234 تن فرش دستباف به ارزش بیش از 11 میلیون دلار از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشدی حدود دو برابر را چه به لحاظ وزنی و چه از نظر ارزشی نشان می‌دهد. بر این اساس، در فروردین ماه سال قبل، نزدیک به 113 تن فرش دستباف به ارزش بیش از 5 میلیون دلار از ایران صادر شده بود.

  وی تصریح کرد: بخش اعظم صادرات فرش دستباف در آغاز سال جاری به مقصد آمریکا ارسال شده است که نزدیک به 7 میلیون دلار را شامل می شود و بازگشایی درهای بازار آمریکا به روی دستبافته‌های ایرانی می تواند نشانه بهبود اعداد صادراتی فرش ایران در سال جاری باشد، این در حالی است که در چند سال گذشته، ورود فرش‌های دستباف تولید ایران به خاک آمریکا ممنوع بود که با لغو این محدودیت در پی اجرایی شدن برجام، شاهد آغاز صادرات فرش به آمریکا به عنوان بزرگترین خریدار فرش در دنیا هستیم.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو