عصر بازار

در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی به ریاست روحانی صورت گرفت

اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی

عصر اعتبار- در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی که به ریاست روحانی برگزار شد، اعضای این هیات تصویب کردند تا در سال جاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی اختصاص یابد.

اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی روز سه شنبه به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان تشکیل شد و مهمترین برنامه ها و اولویت های کاری این صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

  سید صفدر حسینی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از منابع، مصارف و اقدامات این صندوق تا پایان سال 1394 گفت: تمامی ارکان صندوق توسعه ملی نسبت به فعالیت شفاف و قانونی این صندوق اجماع نظر دارند.

  رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی همچنین با ارائه گزارشی از چگونگی تامین مالی پروژه های مختلف از جمله طرح‌های نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری و... خاطرنشان کرد: نحوه تنظیم قراردادها با بانکها و تامین مالی طرح ها و پروژه ها، فنی و حقوقی، دارای منطق اقتصادی بوده و در حال حاضر صندوق توسعه ملی هیچ معوقه ارزی و ریالی ندارد.

  وی همچنین ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای همکاری با صندوق‌های بین‌المللی در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید ایجاد شده در مناسبات بین‌المللی پس از برجام را تشریح کرد.

  در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی، صورتهای مالی سالهای 1392 و 1393 و بودجه سال 1395 این صندوق به تصویب رسید.

  همچنین با تصویب هیات امنای صندوق توسعه ملی، در سال جاری 2500 میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی و 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش طرح های توسعه‌ای کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

  در این جلسه سیاست های سرمایه گذاری و چگونگی همکاری صندوق با نهادها و موسسات مالی خارجی برای تامین مالی پروژه های داخلی نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو