عصر بازار

نایب رئیس بانک مرکزی چین:

افزایش نرخ بهره در آمریکا به نفع چین است

عصر اعتبار- نایب رئیس بانک مرکزی چین اعلام کرد: افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو می‌تواند برای چین خوب باشد چرا که این سیگنال را می‌دهد که تقاضا در حال رشد بوده و اقتصاد آمریکا در حال بهبود است.

افزایش نرخ بهره در آمریکا به نفع چین است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد نیوز، نایب رئیس بانک مرکزی چین اعلام کرد نگرانی‌ها در خصوص اثرات سرریز تولید در حال افزایش است، اما چین زمان زیادی برای آماده‌سازی جابجایی سیاست‌های پولی خود دارد. یی در حالی این سخنان را ایراد کرد که روز گذشته جانت یلن رئیس فدرال‌رزرو اعلام کرد اقتصاد آمریکا به قدری بهبود یافته تا یک بار دیگر افزایش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار دهد.

  یی در حاشیه گفت‌وگوی اقتصادی و استراتژیک چین-آمریکا که با حضور جیکوب لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا در پکن در حال برگزاری است، اعلام کرد: در حالی که چین نقش بزرگتری را در اقتصاد جهانی در اختیار گرفته است، این کشور باید ارتباطات سیاست‌های پولی خود را بهبود بخشد.

  یی اعلام کرد مقامات چینی می‌توانند بهبود ارتباطات سیاست‌های پولی را ادامه داده و آن را بسیار موثرتر کند. بانک مرکزی چین و فدرال‌رزرو ارتباط خوبی با هم دارند.

  بانک مرکزی چین ماه گذشته اعلام کرد این بانک انعطاف‌پذیری دو طرفه نرخ مبادله ارز را افزایش داد و یوآن را ثابت نگاه داشت. این واحد پولی در روز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی با افت مواجه شده تا به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2014 برسد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو