عصر بازار

موسسه مشاوره‌ای بوستون گزارش داد:

نیمی از ثروت جهان در دستان ۱ درصد جمعیت دنیا

عصر اعتبار- ۱ درصد جمعیت جهان مجموعاً ثروتی معادل ۷۸.۸ تریلیون دلار دارند که تقریباً نیمی از ثروت مالی کل دنیاست

نیمی از ثروت جهان در دستان ۱ درصد جمعیت دنیا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، موسسه مشاوره‌ای بوستون در گزارش خود در مورد ثروت جهانی در سال 2016 اعلام کرد که حدود 18.5 میلیون خانواده در جهان حداقل ثروت خالصی معادل 1 میلیون دلار دارند که روی هم رفته رقم آن به 78.8 تریلیون دلار می‌رسد و این عدد نزدیک به تولید سالانه اقتصاد جهانی است.

  همچنین این رقم معادل 47 درصد کل ثروت جهان یا همان دارایی‌های مالی (از جمله اوراق قرضه، سهام، پول نقد، و سپرده‌ها) است که البته اموال شخصی را شامل نمی‌شود. به طور کلی ثروت جهانی با 5.2 درصد افزایش به 168 تریلیون دلار رسیده است.

  در سال 2013 سهم ثروت پولدارانی که 1 درصد کل جمعیت جهان را شامل می‌شدند، معادل 45 درصد کل ثروت جهان می‌شد و این افزایش 2 درصدی از سال 2013 تا 2016 موجب شده تا نگرانی‌ها در مورد نابرابری و بی‌عدالتی جهانی افزایش پیدا کند.

  در این میان کشور آمریکا با 8 میلیون میلیونر رکورددار است و پس از آن کشورهای چین با دو میلیون و ژاپن با یک میلیون در رده‌های بعدی قرار دارند. اگر قرار باشد سرانه کشورها هم درنظر گرفته شود کشورهای سوئیس و لینکنشتاین بخاطر برنامه‌های مالیاتی مطلوبی که دارند، ثروتمندترین کشورها هستند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو