عصر بازار

معرفی ۱۰۰۰ واحد راکد به بانک‌ها

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت گفت: از مجموع ۱۲هزار واحد تولیدی که برای دریافت تسهیلات دولتی ارزان‌قیمت ثبت نام کرده‌اند، ۱۰۰۰واحد به بانک‌ها معرفی و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال،۷۵۰۰ واحد به چرخه برگردند.

معرفی ۱۰۰۰ واحد راکد به بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، علی یزدانی  با تشریح آخرین وضعیت اختصاص تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط گفت: 7500 واحد تولیدی تا پایان سال جاری باید از حالت رکود خارج شده و به چرخه تولید برگردند، این تکلیف ستاد اقتصاد مقاومتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است، در حالیکه خود وزارتخانه 12 هزار واحد را در نظر گرفته که شامل 10 هزار واحد کوچک و متوسط و 2 هزار طرح صنعتی است که تا به امروز هم نزدیک به 12 هزار نفر در سامانه بهین یاب برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کرده اند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: پرونده افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند در کمیته بررسی استانها مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت ارجاع داده می‌شوند و که در صورت تصویب در این کارگروه، آنها برای دریافت وام به بانکها معرفی خواهند شد. تاکنون نیز حدود 1000واحد به بانکها معرفی شده‌اند.

  وی تصریح کرد: مبلغ کل رقم در نظر گرفته شده برای اعطای تسهیلات 16 هزار میلیارد تومان است؛ اما اینکه هزار واحد معرفی شده چه میزان تسهیلات از بانک دریافت کنند، بستگی به نظر بانک دارد و آن زمان است که می‌توان برای مجموع رقم تسهیلات اختصاص یافته به این هزار واحد را مشخص کرد.

  به گفته یزدانی، خروج از رکود بحث دیگری است که ما پیگیری می‌کنیم و رسالت داریم که واحدهای تولیدی را از وضعیت فعلی نجات دهیم، بر همین اساس در برنامه امسال پیش‌بینی شده تا 7500 واحد صنعتی تا پایان سال وارد چرخه تولید شوند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو