عصر بازار

تامین ارز موردنیاز واردات از صادرات

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت از تامین ارز مورد نیاز واردات از محل صادرات خبرداد و گفت: صادرات ۱.۳ میلیارد دلار از واردات پیشی گرفت و بنابراین صادرکنندگان بالاتر از نیاز وارداتی، ارز به کشور وارد کردند.

تامین ارز موردنیاز واردات از صادرات
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، ولی‌اله افخمی راد  گفت: براساس اعلام آمارهای رسمی تجارت خارجی کشور، صادرات در دو ماهه به 6.8 میلیارد دلار رسیده که این رقم بالاتر از میزان وارداتی است که در همین دوره اتفاق افتاده است. بر این اساس میزان واردات در این مدت، 5.5 میلیارد دلار بوده است که نشان از این دارد که 1.3 میلیارد دلار ارز بالاتر از میزان ارزی که صرف واردات شده، از طریق صادرات تامین شده است.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: البته با توجه به مجموعه برنامه‌هایی که دولت برای حمایت از صادرات و اجرایی کردن بسته مشوق‌های صادراتی دارد، به نظر می‌رسد که صادرات از رونق خوبی طی ماههای  آینده برخوردار باشد و بتوان اهداف صادراتی از پیش تعیین شده را حاصل کرد، ضمن اینکه یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی نیز توجه به صادرات است که دولت آن را با جدیت و با محوریت فعالان اقتصادی، در دستور کار قرار داده و اجرایی خواهد کرد.

  وی تصریح کرد: امسال دولت پیش‌بینی کرده است که 10 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی افزایش یافته و کل صادرات کشور به 50 میلیارد دلار برسد که راهکارهای آن هم در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی دولت که چندی پیش ابلاغ شد، گنجانده شده است.

  به گفته افخمی‌راد، با توجه به اینکه سیاست تک نرخی کردن ارز یکی از خواسته‌های به جا و قابل پیگیری فعالان اقتصادی است، دولت این موضوع را در دستور کار قرار داده و به تدریج در حال خروج از سیاست ارز چند نرخی است، این در حالی است که به تدریج تعداد کالاهایی که مشمول دریافت ارز مبادلاتی هستند، کاهش یافته و دولت سیاست خود را حذف تدریجی ارز مبادلاتی قرار داده است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو