عصر بازار

گسترش روابط تجاری با چینی‌ها

گسترش مناسبات بانکی تهران-پکن

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی گفت: روابط تجاری و اقتصادی با کشورهایی که در زمان تحریم ایران را حمایت کرده‌اند، گسترش می‌یابد.

گسترش مناسبات بانکی تهران-پکن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از مهر، ولی الله سیف در دیدار با هیات چینی با اعلام اینکه ایران از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند، گفت: ایران برای توسعه اقتصادی نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی دارد و بر این اساس از همکاری موسسه‌های خارجی در این زمینه استقبال می‌کند.

  رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با قائم مقام موسسه سرمایه‌گذاری چین (CIC) و هیات همراه، با اشاره به روابط مثبت دو کشور ایران و چین، از تمایل مقامات ایرانی برای گسترش همکاری های تجاری خبر داد و گفت: رئیس جمهوری ایران خواهان گسترش روابط و همکاری های بیشتر با کشورهایی هستند که در زمان تحریم و در شرایط سخت، ایران را حمایت کرده اند، بر این اساس همکاری های تجاری و اقتصادی با چین بیش از پیش تعمیق می یابد.

  سیف با بیان دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی و تجاری  و لزوم جذب سرمایه های خارجی گفت: از آغاز دولت یازدهم برنامه‌های اقتصادی و اقدام های موثری برای مهار تورم، انضباط پولی و مالی، ثبات بازارهای مختلف از جمله بازار ارز انجام شده، ضمن آنکه سرمایه گذاری‌های خارجی در ایران روند رشد اقتصادی را تسریع می کند بر همین مبنا از سرمایه گذاری فعالان اقتصادی و  موسسه سرمایه‌گذاری چین (CIC) در ایران استقبال می کنیم. 

  رئیس شورای پول و اعتبار، تسویه بدهی شرکت های بیمه ای بین المللی را از اقدامات پسابرجام خواند و گفت: تاکنون در زمینه تسویه معوقات به شرکت‌های بیمه‌ای ساچه ایتالیا، اوکابه اتریش، کوفاس فرانسه و هرمس آلمان اقدام‌های مهمی انجام شده و همچنین تلاش‌ها و گشایش‌های بسیاری در راستای برقراری روابط بانکی با کشورهای آسیایی و اروپایی رخ داده است. 

  همچنین در این جلسه «لی کپینگ» قائم مقام موسسه سرمایه‌گذاری چین (CIC) با ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت آن موسسه، از تمایل برای مشارکت در برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: از دو سال پیش همکاری با صندوق توسعه ملی را آغاز کرده‌ایم، اما برای گسترش همکاری های بیشتر نیازمند دریافت اطلاعات از بانک مرکزی در زمینه سیاست‌های مالی، سرمایه‌گذاری خارجی و نحوه فعالیت در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو