عصر بازار

۹ میلیارد تومان بدهی کمیساریای عالی به بیمه سلامت

عصر اعتبار- مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به اتمام اعتبار دفاتر درمانی اتباع خارجی از۹ فروردین امسال، سازمان بیمه سلامت پیشنهادتمدیدقرارداداین گروه اجتماعی رادر اولویت قرار داد.

۹ میلیارد تومان بدهی کمیساریای عالی به بیمه سلامت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، احمد ریاضیات گفت: در پایان سال 93 با توجه به امضاء تفاهمنامه فی مابین وزرای تعاون، کار ورفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور این سازمان مکلف به ارائه خدمات بستری به اتباع بیگانه شد.

  وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران در سال 94 با مشارکت کمیساریای عالی که پرداخت بخشی از حق بیمه را بر عهده داشتند، تفاهمنامه ای را منعقد کرد تا ظرف مدت 6 ماه بر اساس قرارداد اقدام به ارائه خدمات کند.

  ریاضیات یادآور شد: بر اساس گروه بندی موجود در این قرارداد، وزارت کشور تقسیماتی را درخصوص معرفی افراد اعمال و اتباع خارجی را در سه گروه: آسیب پذیر، غیر آسیب پذیر و خاص به سازمان معرفی کرد.

  مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران همچنین خاطر نشان کرد: اتباع خارجی تحت پوشش این سازمان را 300 هزار نفر گروه آسیب پذیر، 550 هزار آنان را گروه غیرآسیب پذیر و 2 هزار نفر را بیمار خاص تشکیل می دهند.

  این مقام مسئول اضافه کرد: در گروه آسیب پذیر 75 درصد، غیر آسیب پذیر 25 درصد و بیماران خاص 100 درصد را کمیساریای عالی بر اساس تفاهمنامه پرداخت می کرند.

  احمد ریاضیات همچنین تصریح کرد: ثبت نام اتباع  در سامانه امید سازمان بیمه سلامت صورت می پذیرفت و کارت آمایش در صورت تائید در اختیار فرد قرار می گرفت.

  وی تاکید کرد: از بین 72 هزار و 788 نفر از افراد آسیب پذیر ثبت نام کننده در سامانه امید حدو 61 هزار و 463 نفر کارت آمایش دریافت کردند. در رابطه با افراد غیر آسیب پذیر نیز از 50 هزار و 932 نفر ثبت نام کننده تعداد 25 هزار و 91 نفر کارت دریافت کردند و در خصوص بیماران خاص از 892 نفر ثبت نامی 578 نفر دفترچه دریافت کردند.

  ریاضیات افزود: سازمان بیمه سلامت ایران در سال جاری پیشنهاد تمدید قرار داد اتباع خارجی را برای افزایش رفاه حال این عزیزان داشته و مکاتبات زیادی در این راستا با اداره امور اتباع بیگانه و وزارت کشور صورت پذیرفته است.

  مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران یادآور شد: کمیساریای عالی تاکنون میلغ 9 میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت بدهکارند که برای دریافت قرار داد جدید باید این مبلغ را تسویه کنند.

  وی متذکر شد: در این راستا کمیساریا برای پرداخت مطالبات خود از سازمان درخواست اعلام هزینه داشته اند که با توجه به مشکل بودن این امر، بر اساس رایزنی انجام شده با ادارات کل استانی این اقدام صورت پذیرفته و جدول هزینه ها به  کمیساریا اعلام شده است.

  این مقام مسئول همچنین گفت: با مذاکرات صورت گرفته ظاهرا مشکلات اعتبار حل شده و مقرر گردیده که برای قرارداد جدید اتباع خارجی اقدام گردد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو