عصر بازار

اپراتورهای موبایل از چه راهی پول در می‌آورند؟

عصر اعتبار- درآمد اپراتورهای تلفن همراه در سراسر دنیا چند سالی است از مکالمه و پیامک به دیتا انتقال یافته است، با این وجود همچنان در ایران ۷۴.۱ درآمدهای ارتباطی کشور به این دو سرویس اختصاص دارد.

اپراتورهای موبایل از چه راهی پول در می‌آورند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، آمارهای ارائه شده گویای آن است که درآمد اپراتورهای ارتباطی در سال گذشته حدود 20 هزار میلیارد تومان بوده است. اما بخش عمده‌ این درآمد یعنی حدود دو سوم آن به درآمدهایی که از محل مکالمات موبایلی و ارسال پیامک ایجاد می‌شوند مربوط است.

  بدین ترتیب 74.1 درصد از رقم مذکور به مکالمات و پیامک‌های اپراتورهای تلفن همراه اختصاص پیدا کرده است. اما پس از این بخش، بیشترین درآمد مربوط به سرویس‌های پهن‌باند ثابت با سیم (ADSL) بوده که 9.9 درصد از درآمدهای ارتباطی کشور را به خود اختصاص داده است.

  تلفن ثابت که کل سال‌های گذشته به‌طور دائم از مقرون به صرفه نبودن آن انتقاد شده نیز با کسب 9.3 درصد از مجموع درآمدهای ارتباطی کشور رتبه سوم درآمدزایی ارتباطی را از آن خود کرده است.

  اینترنت همراه یا موبایل دیتا نیز 4.6 درصد از درآمدهای مربوطه را به خود اختصاص داده و پس از آن درآمدزایی در بخش پهن‌باند ثابت بی‌سیم 1.9 درصد بوده است. همچنین در این مدت 0.2 درصد از درآمدها نیز به پهن‌باند ثابت فیبرنوری مربوط بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو