عصر بازار

خصوصی‌سازی قطره‌چکانی در ۱۱۳ روز

عصر اعتبار- تنها ۱۰۶۶میلیارد تومان سهم دولتی در ۱۱۳ روز ابتدای امسال توسط سازمان خصوصی سازی فروخته شده است.

خصوصی‌سازی قطره‌چکانی در ۱۱۳ روز
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، نگاهی به عملکرد سازمان خصوصی سازی در 113 روز ابتدایی آخرین سال واگذاریها حکایت از فروش تنها یک هزار و 66 میلیارد ریال سهم دولتی دارد که از این میزان 175 میلیارد تومان در بورس، 6 میلیارد تومان در فرابورس و 884میلیارد تومان از طریق مزایده به فروش رسیده است.
  همچنین از یک هزار و 66 میلیارد ریال سهم دولتی واگذار شده از ابتدای امسال تاکنون، یک هزار و 38میلیارد تومان به صورت بلوکی، 21 میلیارد تومان به صورت تدریجی و 7 میلیارد تومان به صورت ترجیحی واگذار شده که 171 میلیارد تومان آن مربوط به شرکتهای گروه یک ماده دو قانون اصل 44 و 895 میلیارد تومان مربوط به شرکتهای گروه دو ماده 2 این قانون بوده است.
  بر اساس این گزارش؛ واگذاری شرکتهای دولتی در سالجاری در حالی به کندی پیش می رود که سال 93، سال پایانی اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور بود که بدلیل عدم پایان واگذاریها، با تائید مجلس واگذاری سهام دولتی برای سال 94 و پس از آن سال 95 تمدید شد.
  همچنین در حالی که برخی کارشناسان دولت یازدهم را به بی میلی و بی رغبتی نبست به اجرای سیاست خصوصی سازی متهم می کنند باید منتظر ماند و دید آیا روند عرضه های سازمان خصوصی سازی در سال پایانی واگذاریها شتاب بیشتری خواهد گرفت یا نه؟!

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو