عصر بازار

با تصویب مجلس

اصلاح نظام پرداخت بیمه سلامت از بودجه ۹۷ حذف شد

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس ماده مربوط به اصلاح نظام پرداخت بیمه سلامت را از بودجه سال ۹۷ حذف کردند.

اصلاح نظام پرداخت بیمه سلامت از بودجه ۹۷ حذف شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد آنلاین، در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه بودجه 97 نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر این شورا، بند الحاقی یک به تبصره 17 این لایحه را حذف کردند.

  در این بند وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری سازمانهای بیمه گر پایه سلامت مکلف شده بود حداکثر ظرف مدت دو ماه نسبت به اصلاح نظام پرداخت به جمعی (گلوبال) برای حداکثر 120 خدمت که دارای بار مراجعه بالا و بار هزینه بالا دارند، اقدام نماید.

  همچنین به موجب مصوبه دیگری جزء 2 این بند هم حذف شد که در آن آمده بود: تشریفات (پروتکل‌های) مورد نیاز خدمات سرپایی عمومی وتخصصی با استفاده از راهنماهای بالینی برای حداقل 70 خدمت ضروری ظرف مدت سه ماه و بدون هرگونه ایجاد بار مالی تدوین شود.

  همچنین نمایندگان مجلس با اصلاح یک جزء دیگر از این بند موافقت کردند که به موجب آن دولت مکلف شد در قالب آیین نامه ای که با پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، بخشی از خدمات دارویی و بیماران نازایی را مشمول بیمه پایه سلامت قرار داده و بخشی از هزینه بیماران نقص ایمنی (متابولیک) اسکلرواز ( ام اس)، بال پروانه ای و اوتیسم را مطابق بیماران خاص محاسبه و از جدول شماره 7 پرداخت کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو