عصر بازار

بیمه «ما» ۵ هواپیمای ATR جدید را تحت پوشش قرار داد

عصر اعتبار- مدیرعامل شرکت بیمه «ما» اعلام کرد که پنج فروند هواپیمای جدید خریداری شده از شرکت ای تی آر (ATR) که قرار است فردا (یکشنبه) وارد کشور شوند، تحت پوشش این شرکت قرار دارند.

بیمه «ما» ۵ هواپیمای ATR جدید را تحت پوشش قرار داد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، حجت الله بهاری فر با اعلام این خبر افزود: پوشش های بیمه ای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) از ابتدای مردادماه نزد بیمه «ما» است.

  وی افزود: شرکت هما 8 فروند هواپیمای جدید ATR72-600 خریداری کرده است که ان شاء الله فردا پنج فروند آن وارد کشور خواهند شد.

  مدیرعامل بیمه ما خاطرنشان کرد که سه فروند هواپیمای دیگر از این نوع نیز تحت پوشش این شرکت خواهند بود.

  این هواپیماها قرار است ساعت 9 صبح فردا در فرودگاه مهرآباد روی زمین بنشینند و به این ترتیب تعداد هواپیماهای ای تی آر (ATR) تحویل شده به ایران به 13 فروند افزایش می یابد که همگی به ناوگان هواپیمایی هما افزوده شده اند.

  پس از اجرای توافق برجام در دی ماه 1394، ایران توانست پس از رفع تحریم های آمریکا در زمینه خرید هواپیماهای تجاری و مسافری، سه قرارداد خرید هواپیما با شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای تی آر منعقد کند در مجموع به میزان 200 فروند هواپیمای جدید را منعقد کند که سهم شرکت ایتالیایی ای تی آر، 20 هواپیما بود.

  در 2 سال و نیم گذشته هشت فروند از این هواپیماهای سبک تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و فردا نیز قرار است پنج فروند دیگر در اختیار ایران قرار گیرد.

  ایرباس نیز تاکنون سه فروند از هواپیماهای خریداری شده ایران را تحویل داده است و به این ترتیب با ورود هواپیماهای جدید، تعداد هواپیماهای پسابرجامی ناوگان هوایی ایران به 16 فروند افزایش خواهد یافت.

  فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما برای تحویل این هواپیماها به فرانسه سفر کرده است؛ این هواپیماها پس از طی مراحل تحویل به ایران، از فرودگاه تولوز فرانسه عازم ایران می شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی