عصر بازارمدیران خودرو

پرداخت بدهی هزار میلیارد تومانی بیمه ایران به وزارت بهداشت

عصر اعتبار- معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران گفت: بیمه ایران همه بدهی خود به وزارت بهداشت را پرداخت کرده است.

پرداخت بدهی هزار میلیارد تومانی بیمه ایران به وزارت بهداشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد مهدی اعلایی افزود: براساس قانون، شرکت های بیمه گزار موظف هستند 10 درصد از وصولی خود از بیمه شخص ثالث وسرنشین را برای پذیرش رایگان مصدومان تصادفات رانندگی به وزارت بهداشت پرداخت کنند که این سهم به دلایل متعددی ازجمله بدهی دستگاه های دولتی به بیمه ایران، در دو سال گذشته پرداخت نشده بود.

  وی گفت: با توافقاتی که بین بیمه ایران و­­وزارت بهداشت و حمایت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی به عمل آمد، همه ­بدهی معوق که حدود هزار میلیارد تومان بود به وزارت بهداشت پرداخت و تسویه شد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران­ افزود: ​حمایت از خدمت رسانی مناسب و مطلوب بخش بهداشت و درمان کشور به مردم را از اولویتهای خود می دانیم و در زمان حاضر نه از بابت سهم 10 درصدی از حق بیمه شخص ثالث و نه از بابت هزینه های دیگر تشخیصی و درمانی تحت پوشش بیمه های درمان تکمیلی، بدهی قابل توجه غیر جاری به مراجع درمانی نداریم.

  اعلایی ادامه داد: ایجاد این بدهی به وزارت بهداشت ناشی از مطالبات کلان بیمه ایران از چند دستگاه دولتی به دلیل نپرداختن حق بیمه درمان تکمیلی از سوی آنها بود که بخشی از این مطالبات خوشبختانه با حمایت قابل قدردانی­­سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت شد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه ایران گفت: درحال حاضر شرکت سهامی بیمه ایران هیچ بدهی از بابت سهم 10­ درصدی بیمه های شخص ثالث به وزارت بهداشت ندارد و همه­ پرداخت ها از این پس بصورت روزانه انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی