عصر بازارمدیران خودرو

براساس آمارهای موسسه سوییس ری؛

روند منفی بازده صدور بیمه‌نامه‌های غیرزندگی متوقف شد

عصر اعتبار- گزارش موسسه سوییس ری نشان از هشت بازار عمده بیمه‌نامه‌های غیرزندگی نشان می‌دهد که روند منفی بازده صدور بیمه‌نامه از سال ۲۰۱۳ (به جز سال ۲۰۱۷) به بعد متوقف شده است.

روند منفی بازده صدور بیمه‌نامه‌های غیرزندگی متوقف شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، گزارش موسسه سوییس ری از هشت بازار آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و استرالیا از بازده بیمه‌های غیرزندگی در 8 بازار عمده صنعت بیمه در دنیا نشان می دهد که در بازارهای عمده بیمه غیرزندگی دنیا، بخش بسیار کوچکی از سود صنعت بیمه ناشی از صدور بیمه ‌نامه است و قسمت اعظم سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری ذخایر بیمه‌ای است.

  براین اساس حتی در مقاطع بروز بحران مالی، عملیات صدور بیمه‌ نامه با زیان مواجه است. آمارهای موسسه سوییس ری نشان می دهند به عنوان نمونه در حالی که سود صدور بیمه نامه در سال 1999، بازده صدور بیمه نامه حدود منفی 8 درصد بوده است. با این حال سود حاصل از سرمایه گذاری ذخایر بیمه های غیر زندگی 17 درصد بوده است.

  این رقم برای سال 2019 البته متفاوت بوده است. در این سال، سود حاصل از صدور بیمه نامه های غیر زندگی حدود دو درصد بوده ولی بازده حاصل از سرمایه گذاری ذخایر بیمه نامه های غیرزندگی حدود 12 درصد بوده است.

  گزارش موسسه سوییس ری پیش بینی کرده که سود حاصل از صدور بیمه نامه های غیرزندگی در سال 2020 حدود دو درصد و بازده حاصل از سرمایه گذاری ذخایر بیمه نامه های غیرزندگی حدود 13 درصد پیش بینی شده است.

  این آمارها نشان می دهد که از سال 2013 به بعد (به جز سال 2017) بازده منفی کسب سود از صدور بیمه نامه های غیرزندگی متوقف شده و صدور بیمه نامه نیز سودده شده است. همچنین در سال 2001 بازده صدور بیمه نامه های غیرزندگی حدود منفی 13 درصد بوده که این رقم بالاترین بازده منفی برای صدور بیمه نامه از سال 1999 تا 2019 بوده است.

  از سوی دیگر سال های 2000 و 2006 دارای بیشترین بازده سود سرمایه گذاری از محل ذخایر بیمه نامه های غیرزندگی با حدود 18 درصد بوده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۴ روز پیش
  آرشیو