عصر بازاربرنج

بررسی عملکرد شرکتهای بورسی

فروش ۸ ماهه بیمه دی اعلام شد

عصر اعتبار-شرکت بیمه دی با وجود آنکه بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اما ۹۵ درصد این درآمد را از محل فروش بیمه‌نامه درمان به دست آورده و دیگر رشته‌های بیمه‌ای جایگاهی در فروش بیمه‌نامه این شرکت نداشته‌اند.

فروش ۸ ماهه بیمه دی اعلام شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، صنعت بیمه ایران در سال‌های اخیر درگیر فروش بیمه‌نامه‌های اجباری و درمان شده و توجه آنچنانی به فروش و معرفی بیمه‌نامه‌های دیگر همچون کشتی، مهندسی، آتش‌سوزی و امثال آن ندارد؛ اما شرایط شرکت بیمه دی تا حدودی متفاوت است، زیرا این شرکت در آبان ماه امسال 99 درصد فروش پرتفوی خود را به بیمه درمان اختصاص داده و مجموع فروش دیگر بیمه‌نامه‌های این شرکت یک درصد معادل 21 میلیارد و 644 میلیون و 700 هزار تومان است.
  در همین ماه شرکت بیمه دی بیشترین میزان پرداخت خسارت خود را متوجه بیمه درمان با سهم 94 درصدی کرده و نکته قابل‌توجه در پرداخت خسارت نسبت به فروش بیمه‌نامه این شرکت در این ماه است که با وجود آنکه سهم فروش بیمه‌نامه‌ها بسیار ناچیز بوده، اما پرداخت خسارت رشته بیمه ثالث، حوادث سرنشین، بدنه خودرو و مسئولیت قابل توجه بوده است.
  از موارد قابل‌توجه میزان فروش و پرداخت خسارت شرکت بیمه دی می‌توان به فروش 49 میلیون و 500 هزار تومانی بیمه کشتی و 115 میلیون و 300 هزار تومانی بیمه زندگی غیراندوخته اشاره کرد. با این شرایط بیمه دی در آبان ماه 3502 میلیارد و 621 میلیون و 300 هزار تومان بیمه‌نامه صادر و 186 میلیارد و 422 میلیون تومان خسارت پرداخت کرده است.
  بررسی عملکرد هشت‌ماهه این شرکت نشان از آن دارد که این شرکت روند آبان ماه را نیز در طول سال پیگیری کرده بوده و 95 درصد فروش بیمه‌نامه به مبلغ 3558 میلیارد و 668 میلیون و 900 هزار تومان را به بیمه درمان اختصاص داده و مابقی رشته بیمه‌نامه‌ها سهم چندانی در فروش ندارند.
  میزان پرداخت خسارت این شرکت نسبت به درآمد در هشت‌ماهه امسال بیانگر آن است که این شرکت در رشته ثالث 66 درصد، در رشته حوادث سرنشین 63 درصد و در رشته زندگی غیراندوخته دار 129 درصد درآمد خود را صرف پرداخت خسارت کرده و در نهایت 36 درصد درآمد خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده است.
  در نهایت می‌توان گفت این شرکت شاید حجم آن‌چنانی از درآمدهای خود را به پرداخت خسارت اختصاص نداده است، اما تمام توجه خود را به رشته درمان معطوف کرده و به نظر می‌رسد این موضوع به دلیل آن است که این شرکت قراردادهای بسیاری با بنیاد شهید به امضا رسانده و عموم این قراردادها در زمینه بیمه‌نامه درمان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو