عصر بازار

تولید ۸.۶ هزار میلیارد تومان حق بیمه زندگی در سال ۹۸

عصر اعتبار- شرکت‌های بیمه در سال ۱۳۹۸ در مجموع بیش از ۸ هزار و ۶۷۱ میلیارد تومان حق بیمه زندگی تولید کرده‌اند که این رقم ۳۷.۳۵ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۷ است.

تولید ۸.۶ هزار میلیارد تومان حق بیمه زندگی در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، آمارهای مقدماتی عملکرد صنعت بیمه در سال 1398 که توسط بیمه مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه در مجموع 59هزار و 93 میلیارد تومان حق بیمه تولید کرده‌اند که سهم بیمه‌های زندگی از این رقم معادل 14.67 درصد بوده است.

  شرکت‌های بیمه در سال 98 رقمی برابر با 16 میلیون و 74 هزار و 474 فقره بیمه‌نامه زندگی برای افراد مختلف صادر کرده‌اند که 274.40 درصد بیشتر از سال 97 است. سهم این رشته بیمه‌ای از رشد تعداد بیمه‌نامه‌های صادر شده معادل 19.92 درصد بوده است.

  پرداخت 2هزار و 400 میلیارد تومان خسارت به بیمه‌نامه‌های عمر

  براساس آمارهای اعلام شده از سوی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه در مجموع بیش از 2هزار و 407 میلیارد تومان خسارت به بیمه‌نامه‌های رشته عمر پرداخت کرده‌اند که سهمی 7.24 درصدی از کل خسارت‌های پرداختی صنعت بیمه در این رشته داشته است.

  همچنین نرخ رشد خسارت در این رشته بیمه‌ای برابر با 5.57 درصد محاسبه شده است.

  بیمه مرکزی تعداد موارد خسارت پرداخت شده به بیمه‌های زندگی را 771هزار و 942 مورد و نسبت خسارت این رشته را نیز 27.76 درصد اعلام کرده است.

  براین اساس نرخ رشد تعداد موارد دریافت خسارت از رشته بیمه‌ زندگی معادل 17.02 درصد و سهم آن از کل تعداد موارد خسارت پرداختی 3.23 درصد بوده است.

  در مدت زمان مشابه همچنین نسبت خسارت رشته بیمه زندگی در مقایسه با سال قبل از آن 8.36 درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو