عصر بازاربرنج

رشد اقتصادی ایتالیا رکورد زد

عصر اعتبار- سومین اقتصاد بزرگ یورو بیش از ۱۶ درصد بزرگ شد.

رشد اقتصادی ایتالیا رکورد زد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایسنا، در شرایطی که چهارمین اقتصاد بزرگ اروپایی هنوز به طور کامل از پیامدهای بحران بدهی خود خارج نشده است، بازگشایی تدریجی کسب و کارها در این کشور باعث شده است تا وضعیت اقتصادی ایتالیا بیش از پیش وخیم شود.

  ایتالیا یکی از اصلی ترین کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا و جزو 10 کشور جهان از نظر تلفات کووید-19 است. دو استان صنعتی شمالی لمباردی و ونتو که 30 درصد کل تولید ناخالص داخلی ایتالیا مربوط به آن هاست، بیشترین درگیری را با ویروس کرونا دارند. 

  در سه ماهه سوم امسال اقتصاد ایتالیا 16.1 درصد بزرگ شده است که این رشد 29.1 درصد بیشتر از رشد ثبت شده در دوره قبل و بالاترین رشد فصلی ثبت شده تاریخ معاصر این کشور بوده است. در بین بخش های مختلف، صنعت پیشتاز رشد بوده است و پس از آن نیز کشاورزی و خدمات قرار دارند. بر مبنای سالانه نیز رشد اقتصادی این کشور در دوازده ماه منتهی به سپتامبر منفی 4.7 درصد اندازه گیری شده است. 

  تا پیش از شیوع کرونا، دولت ایتالیا نرخ رشد 0.6 درصدی را برای سال جاری پیش بینی کرده بود اما با توجه به اخلال گسترده در زنجیره تامین، توقف پروازهای خارجی، کاهش تجارت و کاهش شمار گردشگران ورودی به ایتالیا، نرخ رشد اقتصادی منفی خواهد بود و صندوق بین المللی پول نیز پیش بینی کرده است اقتصاد این کشور امسال بیش از 9 درصد کوچک شود.  

  از سوی دیگر رشد اقتصاد اتریش در سه ماهه سوم 2020 به 11.1 درصد رسید که این نرخ رشد 19.7 درصد بیشتر از نرخ رشد ثبت شده در فصل قبل و بالاترین رشد فصلی ثبت شده درطول تاریخ معاصر این کشور بوده است. 

  بر مبنای سالانه نیز رشد اقتصادی اتریش در 12 ماه منتهی به سپتامبر، 5.3 درصد اندازه گیری شده است که 8.9 درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای بازه مشابه منتهی به دوره قبل است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو