عصر بازار

پرداخت ۷۰ درصدی مطالبات پزشکان و موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت گیلان

عصر اعتبار- مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان گفت:حدود ۷۰ درصد مطالبات پزشکان و موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت گیلان پرداخت شد.

پرداخت ۷۰ درصدی مطالبات پزشکان و موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت گیلان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، دکتر «اکبری» با اشاره به پرداخت 70 درصدی مطالبات پزشکان و موسسات طرف قرار داد با بیمه سلامت گیلان گفت: پارسال بیش از 392 میلیارد تومان بابت هزینه‌های درمانی(بستری وسرپایی) هزینه شده که حدود 70 درصد آن تاکنون پرداخت شده و مابقی آن نیز به محض وصول وجوه درمان پرداخت خواهد شد.

  وی افزود: خدمت‌رسانی به آحاد جامعه استان گیلان علاوه‌بر اجر معنوی و اخروی از ارزش انسانی والایی برخوردار است و این مهم سبب رضایت مندی بیمه‌شدگان از خدمات این اداره‌کل و در نهایت سازمان بیمه سلامت شده است که امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بتوانیم در سایه تلاش و کوشش به خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه عمل بپوشانیم.

  دکتر اکبری ادامه داد: طرح پزشک خانواده، به عنوان یک برنامه سلامت محور موفق، در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، با تغییر رویکرد از «مشکل مبنائی»، «درمان­گرایانه» و «تکیه بر نداشته‌ها»، به رویکرد «سیستم مبنایی»، «پیش­گیرانه» و «تکیه بر داشته‌ها» انجام شده است و با در نظر گرفتن دو اولویت کیفیت و عدالت در ارائه مراقبت­‌های بهداشتی درمانی به­ طور فردی و جمعی نظام سلامت، نهایتاً به اصلاح سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن منجر شده است.

  وی یاد آور شد: هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان تحت پوشش در سال 94 نسبت به سال ماقبل آن بیش از 35 درصد رشد را نشان می‌دهد که با استقرار طرح تحول نظام سلامت در استان گیلان در سال‌های 93 و 94 هزینه‌های درمانی نسبت به سال‌های 91 و 92 بیش از 170درصد رشد داشته است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو