عصر بازار

پورابراهیمی در گفت و گو با عصر اعتبار:

اصلاح طرح قانون بانکداری اسلامی به صحن مجلس می رود

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح طرح بانکداری اسلامی تا پایان امسال به صحن علنی مجلس ارسال می شود.

اصلاح طرح قانون بانکداری اسلامی به صحن مجلس می رود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰:۰۰

  محمد رضا پورابراهیمی در گفت وگو با پایگاه خبری «عصر اعتبار» افزود: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون اقتصادی از سال گذشته در دست پیگیری بود، اصلاح نظام بانکی بود. بعد از پیروزی انقلاب قانون عملیات بانکی بدون ربا درسال 62 تصویب شد. قرار بود بعد از پنج سال، ایرادات این قانون رفع شود اما متاسفانه تا امروز اقدام عملیاتی برای اصلاح عملی این قانون صورت نگرفته است.
  پورابراهیمی با اشاره به رایزنی های مجلس نهم با هیئت وزیران برای بررسی طرح بانکداری اسلامی گفت: در مجلس نهم، هر چند وقت یک بار دولت اعلام می کرد لایحه اصلاح نظام بانکداری را ارائه خواهد داد؛ در ماه های پایانی سال 93، دولت اعلام کرد، مجلس بررسی طرح بانکداری اسلامی را مطرح کند تا دولت لایحه ارائه کند اما این امر محقق نشد.
  وی دامه داد: در ماه های پایانی مجلس نهم، طرح بانکداری اسلامی، بررسی و تدوین شد اما به دلیل ذیق وقت فرصت بررسی آن در مجلس فراهم نشد.
  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح نظام بانکداری اسلامی در مجلس دهم گفت:کلیات طرح بانکداری بدون ربا در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و کمیسیون وارد جزییات این طرح شده است، که جلسات تخصصی برای بررسی آن تشکیل شده و بخش قابل توجهی از بررسی ها انجام شده است.

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: بررسی ها در چند ماه آینده در کمیسیون اقتصادی اتمام می یابد و طرح بانکداری بدون ربا نهایی خواهد شد و آماده  تقدیم به هیئت رییسه و بررسی در صحن علنی خواهد شد.

  مشروح گفت وگو با پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را در شماره آینده نشریه اعتبار امروز بخوانید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار