عصر بازارمدیران خودرو

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد؛

اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی مؤسسات درمانی

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان به این سازمان به منظور پرداخت بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها خبر داد.

اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی مؤسسات درمانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، طاهر موهبتی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با تأکید بر اینکه پرداخت به موقع مطالبات یکی از وظایف سازمان‌های بیمه‌ای در زمینه خرید راهبردی و خدمات است،گفت: یکی از چالش‌های جدی ما در سازمان‌های بیمه‌ای، تأمین منابع است.

  وی ادامه داد: خوشبختانه در ماه‌های اخیر اتفاقات خوبی را شاهد بودیم به طوری که بدهی سازمان به مراکز درمانی تا مهر ماه 95 پرداخت شده بود، اما اکنون کل بدهی‌های سال 95 تقریباً تسویه شده است.

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: حساسیت خاصی در زمینه بدهی‌ها وجود دارد؛ اگر چه تمام مراکز طرف قرارداد با سازمان از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار هستند اما بنگاه‌های اقتصادی کوچک از جمله داروخانه‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی و دارویی که کالاهای استراتژیک دارند، از اهمیت خاصی در سلامت مردم برخوردار هستند که به همین منظور دولت باید تدبیر خاصی را اتخاذ کند.

  موهبتی گفت: با پیگیری‌های شخص رئیس جمهور، وزیر بهداشت و رئیس سازمان برنامه و بودجه، 2 هزار میلیارد تومان به صورت موردی در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گرفت تا بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها را پرداخت کند.

  وی با بیان اینکه طی امروز و فردا منابع در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت، افزود: طی 3 یا 4 روز آینده نیز منابع به حساب داروخانه‌های بخش خصوصی، نهادهای غیر دولتی و دانشگاه‌ها واریز خواهد شد و بعد از این اقدام، عملاً پرداختی‌های سازمان به داروخانه‌های بخش خصوصی و دارخانه‌های وابسته به نهادهای غیر دولتی به شهریور ماه 96 خواهد رسید.

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: در حال حاضر بدهی سازمان به داروخانه‌های طرف قرارداد تا خرداد ماه 96 پرداخت شده است. با این شرایط بدهی سازمان به داروخانه‌ها به شهریور ماه 96 می‌رسد؛ به عبارتی تعداد ماه بدهی ما حدود دو الی دو ماه و نیم خواهد رسید که عدد قابل توجهی بوده که کمتر چنین اتفاقاتی را شاهد بوده‌ایم.

  موهبتی خاطرنشان کرد: همچنین 1600 میلیارد تومان به دانشگاه‌ها اختصاص داده خواهد شد که مقرر شده است این منابع را جهت تأمین دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کنند؛ چرا که بسیاری از شرکت‌های دارویی به دلیل عدم نقدینگی نمی‌توانند ثبت سفارش کالا و مواد مصرفی دهند و نگرانیم که مشکلاتی در این حوزه ایجاد شود.

  وی تأکید کرد: وظیفه حاکمیت این است که در مورد کالاهای اساسی که در سبد سلامت مردم نقش موثری را ایفا می‌‌کند، تدبیر لازم را انجام دهد. امیدواریم با این اقدام مثبت دولت در جهت حمایت از بیمه سلامت پرداخت‌های سازمان به مراکز طرف قرارداد انجام شود تا در نهایت رضایت مردم را در پی داشته باشد.

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران متذکر شد: وقتی 42 هزار مرکز دولتی و غیر دولتی طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت ایران مطالبات خود را دریافت می‌کنند طبیعتاً این مساله بر رفتار و ارائه خدمت آنان به مردم تاثیر خواهد داشت.

  موهبتی افزود: با این منابع اختصاص داده شده بدهی دانشگاه‌ها به خرداد و یا اواخر اردیبهشت 96 خواهد رسید که نسبتاً قابل قبول بوده و امیدواریم این روال ادامه یافته تا در نهایت سازمان بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد بدهی کمتری داشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی