عصر بازار

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت:

اعتبار درمان اعتیاد از بیمه سلامت به دستگاه دیگری واگذار شده است

عصر اعتبار- مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: از ابتدای سال ۹۸ و با توجه به قانون بودجه، اعتبارات مربوط به ‌پرداخت هزینه‌های درمان اعتیاد از سازمان بیمه سلامت به دستگاه دیگری واگذار شده است.

اعتبار درمان اعتیاد از بیمه سلامت به دستگاه دیگری واگذار شده است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، حنان حاجی محمودی‬ روز‬ یکشنبه‬ درباره بودجه درمان اعتیاد افزود: بخشی از منابع مالی درمان اعتیاد در قانون بودجه سال‌های گذشته به سازمان بیمه سلامت تخصیص پیدا می‌کرد که این بودجه از سال 98 به دستگاه دیگری انتقال یافته است.

  وی ادامه داد: بیمه سلامت بر اساس دستورالعمل نحوه ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان به مواد مخدر و روان گردان ابلاغی از سوی شورای عالی بیمه سلامت، با مراکز ارائه دهنده خدمات درمان اعتیاد قرارداد منعقد می‌کرد که این مراکز شامل سرپایی، در بخش دولتی و خصوصی با مجوز فعالیت از وزارت بهداشت یا سازمان بهزیستی بودند. ‌

  مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: با توجه به انتقال بودجه مربوط به درمان اعتیاد در سال 98، سازمان بیمه سلامت قادر به پرداخت هزینه‌های مربوطه نیست و سازمان بیمه سلامت بر اساس قانون دیگر تعهدی در این زمینه ندارد و دستگاهی که بودجه را دریافت کرده باید این کار را انجام دهد.

  مهدی نوروزیان، مدیرکل نوسازی و تحول اداری سازمان بیمه سلامت نیز پیش از این در همین رابطه گفته بود: این ردیف بودجه چند سالی در اختیار سازمان بیمه سلامت بود و بخش هزینه‌های درمان معتادان مانند متادون‌تراپی را بر اساس تعرفه‌های مصوب پرداخت می‌کرد. این بودجه در سال 98 حذف شد، اما یک نکته حائز اهمیت است که اگر این معتادان در کنار اعتیاد، بیماری و اختلال روانی داشته باشند، بخشی از هزینه‌ها شامل هزینه 2 ماه بستری بیمارستانی و 6 ماه بستری مزمن را سازمان بیمه سلامت طبق تعرفه‌های موجود پرداخت خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو