عصر بازاربرنج

مسیر تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا هموار شد

عصر اعتبار- ابزار تامین مالی جمعی با مشارکت سرمایه‌های خرد برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی و راه اندازی شد.

مسیر تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا هموار شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اطلاع‌رسانی در خصوص فناوری‌های مالی (فین‌تک‌ها) برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، اقدام به معرفی «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» کرده است.

  «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» به عنوان ابزار مالی جدید مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی کسب‌وکارها از طریق وجوه سرمایه‌گذاران خرد اقدام کرده است. در این شیوه، تمامی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا می‌توانند شرکت یا طرح‌های توسعه‌ای خود را از طریق پلتفرم‌های (سکوهای) عاملین کرادفاندینگ، تامین مالی کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند نسبت به خرید گواهی مشارکت اقدام کرده و در سود و زیان طرح/شرکت سهیم شده و سپس در بازار ثانویه، نسبت به خرید و فروش آنها اقدام کنند.

  هم‌اکنون پلتفرم‌های پارس‌فاندینگ، دونگی، کارن‌کراد و هم‌آفرین با دریافت مجوز امکان تعریف طرح و جذب سرمایه برای کسب‌وکارها را داشته و فرآیندهای پذیرش،‌ عرضه، نظارت بر کسب‌وکارهای متقاضی و ... توسط این پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

  بر اساس اعلام معاونت علمی، در این راستا وبیناری نیز برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در وبینار «تامین مالی جمعی برای کسب و کارها»، که با حضور مدیران عامل سکوهای مربوطه و مسئولان معاونت علمی در خصوص معرفی این ابزار مالی جدید برگزار می‌شود، از طریق وب‌سایت http://bizservices.ir/course/358 ثبت نام کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو